Google pomoże w diagnozowaniu chorób! Derm Assist już niebawem

20 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Nauka
Dentist doctor Google Derm Assist
Źródło: pixabay.com

Baczne obserwowanie swojego organizmu pod kątem zmian, to pierwszy krok na szansę wykrycia choroby we wczesnym stadium. Teraz w diagnozie pomoże Google.

W 2020 roku dostęp do lekarzy był nieco utrudniony, ponieważ system ochrony zdrowia koncentrował się na innych zadaniach. W tej sytuacji ludzie bardzo często szukali prawidłowej diagnozy na własną rękę. Nikt nie prowadzi badań, które pokażą, ile szkód wyrządziły niewłaściwie procedury leczenia, które ktoś na własną rękę wdrożył w swoim organizmie. Jednak wiadomo, że każdego roku w wyszukiwarce Google na całym świecie pojawia się około 10 mld zapytań, które dotyczą potencjalnych chorób skóry, włosów i paznokci. Dlatego amerykański gigant postanowił odpowiedzieć na tak duże zainteresowanie stworzeniem aplikacji lub programu o nazwie Derm Assist. Dzięki niemu, bez wychodzenia z domu, możemy poznać prawdopodobny objaw i jego przyczyny.

Google służy za lekarza

Dostęp do ogólnodostępnej wiedzy sprawia, że czasami uznajemy się za wszechwiedzących, prawdziwych omnibusów. Taki proces zachodzący w głowie zachęca do postawienia sobie autodiagnozy. Ludzie bardzo często podejmują decyzję na temat tego, na co są chorzy na podstawie opinii napisanej na blogu o zdrowym stylu życia lub innym miejscu ze słabą renomą. W tej sytuacji zaczyna się wydawać, że obecność lekarza podczas wizyty, jest zupełnie niepotrzebna. Niestety, bardzo często znalezione w Internecie opinie należą do bardzo skrajnych. A co za tym idzie, potencjalni chorzy podejmują równie drastyczne środki, bardzo często bez konsultacji z jakimkolwiek specjalistą. Takie działanie, może mieć drastyczne skutki dla naszego zdrowia.

Autodiagnoza bardziej profesjonalna!

Oczywiście w idealnym świecie ludzie korzystaliby tylko z wiedzy specjalistów, lub sami hobbystycznie studiowali regulaminy i zasady leczenia. Niestety tak się nie dzieje, ponieważ zupełnie inaczej zbudowano systemy edukacji, emerytalny i zdrowotny. Dlatego Google proponuje pośrednie rozwiązanie, jakim jest Derm Assist. Jak informuje Financial Times, rozwiązanie jest całkowicie darmowe. Jedynym warunkiem, jest założenie oraz zarejestrowanie się w koncie Google.

Google Chrome Internet przeglądarka

Sugerowanie prawdopodobnej choroby odbywa się na podstawie analizy dostarczonego przez siebie zdjęcia, które opracowuje sztuczna inteligencja oparta o uczenie maszynowe. Następnie wyszukiwana jest prawdopodobna choroba i pojawiają się sugestie, które można wykorzystać w procesie leczenia. Regularne badanie swojego organizmu, powinno dodawać się do serwisu, czyli lekarza rodzinnego po skierowanie na podstawowe badania. Wtedy sugestie z nowej funkcji Google - Derm Assist ma sens.

Czytaj dalej