Internet: Polacy kupują wyposażenie mieszkań za Bitcoiny

20 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
BitCoin kryptowaluty
Źródło: Pexels.com

Internet gromadzi osoby zainteresowane kryptowalutami. Coraz częściej poza inwestowaniem decydujemy się na zakupy przy pomocy wirtualnych walut.

Jeszcze kilka lat temu kluczowe z punktu widzenia osób zainteresowanych kryptowalutami było inwestowanie i akumulowanie wirtualnego kapitału. Obecnie do osób posiadających w swoim portfelu Bitcoiny na czarną godzinę, dołączyła grupa ludzi, która dokonuje przy ich pomocy szeregu transakcji. Okazuje się, że nie w każdym przypadku podejmowane decyzje zakupowe dotyczą z założenia luksusowych przedmiotów.


Internet obserwuje zmiany - przechodzimy z pasywnych do aktywnych działań

W internecie można zauważyć, że coraz więcej osób zainteresowanych kryptowalutami oraz inwestowaniem w nie, szuka aktywnych sposobów na powiększenie swojego kapitału. Jednocześnie rośnie także społeczność, która ma odwagę dokonywać szeregu transakcji konsumenckich, czyli mówiąc wprost zakupów, właśnie za pomocą kryptowalut. Jeśli chodzi o to zjawisko Polska, jest w ścisłej światowej czołówce!

Elongate Bitcoin kryptowaluta

Polska w pierwszej dziesiątce na świecie!

Zapewne część z Was zastanawia się, skąd decyzje o kupieniu czegoś za Bitcoiny, skoro można nadal używać tradycyjnych walut? W przypadku Polski przyczyn z pewnością należy szukać w poziomie zainteresowania kryptowalutami. Znajdujemy się w ścisłej światowej czołówce. Dodatkowo sieć urządzeń, które możemy porównać do tradycyjnych bankomatów, gdzie z łatwością wypłacimy pieniądze za kryptowaluty lub dokonamy zakupu Bitcoina robi wrażenie. Pod tym względem Polska znajduje się na szóstym miejscu na świecie. Dlatego zainteresowanie wirtualnymi walutami to już coś więcej niż tylko Internet. To również powoli coś więcej niż pomysł na inwestycje. Ze względu na skostniałą strukturę bankowości, ujemne stopy procentowe, nakładane podatki i inne zobowiązania, powoli znaczenie kryptowaluty, jako alternatywnego środka płatniczego wzrasta.

Samsung Neo QLED nowy Smart TV

Co Polacy kupują najczęściej?

Według danych zebranych przez paybtc.io Polacy najczęściej decydują się na zakup sprzętu elektronicznego, ponieważ stanowi on ponad trzydzieści osiem procent wszystkich transakcji. Na drugim miejscu uplasowały się wszystkie rzeczy, które mogą być uznane za wyposażenie domu. Tutaj nieco ponad dwadzieścia procent zakupów przeznaczono na ten cel. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się odzież, sprzęt sportowy, a nawet żywność. Tutaj wartości przekraczają pięć procent rejestrowanych transakcji. Przewidujemy, że w najbliższym czasie te wskaźniki jeszcze mocniej się rozwiną, ponieważ liczba osób zainteresowanych kryptowalutami wzrasta z miesiąca na miesiąc.

Czytaj dalej