Kamerki sportowe to coś więcej niż gadżety? Zdecydowanie tak!

19 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Kamera sportowa GoPro 2021
Źródło: Pixabay.com

Kamerki sportowe kojarzyć mogą się przede wszystkim z gadżetami dla sportowców. Jednak prawda jest zdecydowanie inna i dają one szereg możliwości każdemu.

W Polsce mamy kilka dyscyplin narodowych, które gromadzą wokół siebie sporą grupę kibiców. Są to przede wszystkim piłka nożna i skoki narciarskie, które zyskują popularność przez bardzo duże nakłady na reklamę oraz sukcesy szczególnie te w skokach narciarskich. W tych dwóch aktywnościach korzystanie z kamery sportowej wydaje się mało uzasadnione, ponieważ bieganie z kamerą na głowie podczas meczu może być po prostu uciążliwe. Jednak to wcale nie oznacza, że ludzie zainteresowani zupełnie innymi rzeczami, które mają niewiele wspólnego ze sportem, nie mogą korzystać z kamerek sportowych.

Instagram z Facebookiem lubią filmy

Wiadomo od pewnego czasu, że Facebook wraz z Instagramem lubią treści wideo. Dlatego nagrywanie filmów zyskuje na popularności, zwłaszcza u osób, którym zależy na promocji. Na rynku znajdziemy różne gadżety do nagrywania filmów. Najczęściej ludzie wybierają smartfon, ponieważ jest on uniwersalny i wygodny. Stworzenie relacji na Instagrama lub Facebooka zajmuje tylko chwilę, a jakość dźwięku i obrazu nie pozostawia niemal żadnych wątpliwości. Jednak ludzie coraz chętniej zaczynają swoją przygodę z filmami, które mają być początkiem do sceny vlogowej. Co ciekawe prowadzone wśród młodzieży badania wskazują, że blisko połowa nastolatków marzy o zostaniu vlogerem. W związku z tym zapotrzebowanie na gadżety do nagrywania rośnie. Kamerki sportowe są bardzo dobrym pomysłem na początek przygody z materiałami wideo. Rozpiętość cenowa wielu produktów może wywołać zawrót głowy, jednak zupełnie nie o to chodzi, ponieważ cena nie jest najważniejsza. Poniżej znajdują się dwa obrazowe przykłady.

Kamera sportowa to GoPro?

Czym jest siła marki, doskonale pokazuje przykład GoPro, ponieważ ludzie mniej rozeznani w temacie kamer sportowych mogą kojarzyć tę markę przede wszystkim ze sportami ekstremalnymi. Jest ona sponsorem wielu zawodników, a oni korzystają z tego sprzętu do nagrywania swoich vlogów oraz innych wyczynów sportowych. Ze względu na łatwą kompatybilność z komputerami Apple i smartfonami tej marki, naturalnym krokiem wydaje się zakup właśnie takiego sprzętu na początku swojej przygody z nagrywaniem materiałów wideo. Mnogość akcesoriów, szeroki wybór generacji na rynku, a także zróżnicowane ceny z pewnością przyciągają uwagę. Żeby kupić taki sprzęt, trzeba się liczyć z wydatkiem w okolicach 2000 zł praktycznie bez żadnych akcesoriów. Dlatego na rynku istnieje przynajmniej jedna alternatywa.

BMW X6 M Michelin Pilot Sport 4

DJI Osmo Action - tyle samo za połowę taniej?

Czy można mieć więcej za mniej? Bardzo rzadko, jednak zdarza się otrzymać bardzo zbliżone cechy produktu w obniżonej cenie. W tym przypadku wodoszczelna do głębokości 11 metrów bez dodatkowej obudowy. Z dwoma wyświetlaczami (przód i tył) i nagrywa filmy 4K 60 kl/s, a w trybie HDR 4K 30 kl/s. Co ważne nawet w 4K60 czas pracy na baterii wynosi około 1 godziny, a w FHD30 ponad 2 godziny. Zapisuje zdjęcia 12 Mpx, także w formacie RAW DNG i ma możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu przez adapter. Kamerą można sterować za pomocą aplikacji na telefon. Czyli praktycznie to samo, co oferuje kamera GoPro za połowę ceny.

Czytaj dalej