Google Maps wprowadza zmiany! Sztuczna inteligencja przejmuje kontrolę

19 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
iphone google maps
Źródło: Pexels.com

Mapy Google należą do jednych z najpopularniejszych nawigacji na świecie. Koncern ze Stanów Zjednoczonych poinformował o kilku nowych funkcjach dostępnych za kilka miesięcy.

Trudno wyobrazić sobie podróżowanie bez Google Maps, dlatego każda rewelacja związana ze sposobem funkcjonowania aplikacji wzbudza duże emocje. Po ostatniej konferencji jest o czym rozmawiać, ponieważ zmienia się sposób interakcji z mapami, lokalizacjami i miastami na całym świecie. Od teraz będzie jeszcze nowocześniej, łatwiej i bezpieczniej, ponieważ troska o życie ludzi dla Google, to jeden z najważniejszych filarów przedsiębiorstwa. Wszystkie nowe funkcje pojawią się w ciągu kilku miesięcy wersji mobilnej dla systemów Android, a także iOS. W związku z tym, co przygotowano dla podróżników, kierowców i pieszych?

Zawsze bezpiecznie dotrzesz do celu

Jednym z największych wyzwań współczesnego transportu są wypadki, które generują ogromne koszty i są powodem ludzkich tragedii. Dlatego każde działanie, które pozwala zminimalizować straty, jest cenne. Z takiego samego założenia wyszło Google i proponuje w swoich najnowszych mapach inteligentny system, oparty o sztuczną inteligencję. W ten sposób wyznaczona trasa będzie mogła być najszybsza, ale również najbezpieczniejsza. Ta funkcja ma przyczynić się do zmniejszenia kolizji o około 100 mln rocznie. Jednocześnie może wpłynąć to pozytywnie na środowisko naturalne, ponieważ kierowcy będą mogli wykonywać mniej hamowań i przyspieszeń, dzięki czemu spadnie zużycie paliwa.

Google Maps

Szczegółowe informacje o obiektach i dokładniejsze plany miast

Kolejnym bardzo ciekawym punktem, który planuje w najbliższych kilku miesiącach wprowadzić Google Maps, jest możliwość większej interakcji z obiektami w widoku Street View. Teraz każda osoba korzystająca z podglądu na miasto, może zobaczyć otwarte restauracje i jednocześnie przejść do ich stron internetowych. Jednak to dopiero początek większej aktywności i ukierunkowania na potrzeby użytkowników po stronie samych map. Teraz o różnych porach dnia pojawią się na mapie otwarte punkty, w których przykładowo o poranku można zjeść śniadanie. Co więcej, ludzie z niepełnosprawnościami otrzymają narzędzie do planowania trasy przejazdu wózkiem inwalidzkim w taki sposób, aby ominąć wysokie krawężniki, schody lub inne bariery architektoniczne. Również w ramach tej funkcjonalności pojawią się informacje o przejściach dla pieszych, a także sygnalizacji świetlnej. Od teraz podróżowanie będzie jeszcze wygodniejsze i pełne przygód, ponieważ dużo łatwiej odkryjemy godne zobaczenia i odwiedzenia miejsca na całym świecie.

Czytaj dalej