Motoryzacja: Maserati Levante z napędem hybrydowym!

19 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Moto
Maserati Levante Hybrid
Źródło: Maserati.com

Motoryzacja sukcesywnie się zmienia, dlatego pojawienie się na rynku samochodu z trójzębem na masce, który jest hybrydą, powoli przestaje szokować.

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że są w motoryzacji zasady, które powinny zostać, jak najdłużej w swojej pierwotnej formie. Dlatego pomysł wprowadzania bardziej ekologicznych napędów do takich samochodów, jak Ferrari czy Maserati spotykał się z oburzeniem fanów motoryzacji. Współcześnie staje się to codziennością i komunikat o pojawieniu się nowej odmiany modelu Levante, z silnikiem elektrycznym wydaje się nomen omen mniej elektryzujący.

Maserati planuje rozwijać ekologiczną motoryzację

Aktualnie Maserati komunikuje wprost, że jego celem jest elektryfikacja oraz wprowadzenie ekologicznych napędów hybrydowych do wszystkich swoich modeli maksymalnie do 2025 roku. W związku z tym zapowiedzi pojawienia się Maserati Levante Hybrid środowisko fanów motoryzacji przyjęło z umiarkowanym entuzjazmem. Jednocześnie daleko jest do negatywnego szoku wywołanego tą informacją. Zapewne jest to związane z tym, że na rynku możemy już kupić Maserati Ghibli Hybrid. Choć może sprzedaż tej odmiany szybkiego sedana jest daleka od hitu sprzedażowego, na pewno przetarł on szlak dla Levante.

Jakie osiągi czekają na klientów Maserati Levante Hybrid?

Aktualnie niewiele wiadomo na temat pełnych danych, jakie ma skrywać w sobie włoski samochód z segmentu SUV. Bardzo możliwe, że do dyspozycji klientów będzie bliźniaczy napęd hybrydowy z Maserati Ghibli. Wtedy w minimalnej wersji pod maską spoczywa silnik o pojemności dwóch litrów, a także instalacja 48V. Dostępna moc to 330 KM i 450 Nm. Musimy jednak założyć, że ze względu na wzrost masy w porównaniu do Ghibli, Maserati Levante otrzyma usprawnienia, żeby zapewnić bardziej sportowe osiągi.

Maserati Levante Hybrid

Ile motoryzacja musi czekać na premierę? To już dziś!

Dokładna data premiery Maserati Levante Hybrid to 19 kwietnia 2021. Maserati zapowiedziało lekką modyfikację swojego SUV-a również pod kątem stylistycznym, przed oficjalną prezentacją kolejnej generacji w 2023 roku. W związku z tym prawdopodobnie jeszcze w tym roku rynek motoryzacyjny pozna Maserati Levante Hybrid na drogach. Pamiętajmy, że czasem producenci potrzebują kilku miesięcy od prezentacji pojazdu do zrealizowania zamówień klientów. Paradoksalnie jego sprzedaż może być o wiele lepsza od sportowego sedana, czyli modelu Ghibli, ponieważ nadal utrzymuje się moda na auta typu SUV, które dodatkowo mają w swojej charakterystyce nutę ekologii, najlepiej z dopiskiem hybrid.

Czytaj dalej