Gadżety: Ludzie coraz częściej zmieniają operatorów sieci komórkowych

19 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Apple smartfon iPhone laptop
Źródło: Pexels.com

Badania opublikowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej wskazują, że gadżety to nie wszystko przy wyborze operatora.

Okazuje się, że w pierwszym kwartale 2021 roku swój numer telefonu z jednej sieci do drugiej przeniosło ponad 400 tysięcy klientów! Oczywiście przy założeniu - jeden numer, to jeden klient. Wiadomo, że nie w każdym przypadku tak musi być. Zwycięsko z tak dużej migracji wyszedł Orange, który jako jedyny zakończył kwartał na plusie netto.

Pozostali gracze na rynku odnieśli spore straty

Największe powodu do niezadowolenia ma Play, który stracił ponad pięćdziesiąt tysięcy klientów. Na drugim miejscu w tym niechlubnym rankingu uplasował się Plus ze stratą na poziomie osiemnastu tysięcy klientów. Podium zamyka T-Mobile z symboliczną zmianą, w porównaniu do konkurencji. Z usług ostatniego operatora zrezygnowało “tylko” ponad pięć tysięcy osób. Czy gadżety przestały mieć znaczenie przy wyborze firmy telekomunikacyjnej?

Korzystanie z Youtube na telefonie

Co decyduje przy wyborze sieci komórkowej? Gadżety nadal działają?

Jeszcze kilkanaście lat temu klienci przy wyborze operatora telekomunikacyjnego, kierowali się między innymi gamą dostępnych telefonów. Jeśli komuś zależało na nowościach, to wybierał firmę, gdzie najszybciej i w możliwie najlepszej cenie pojawiały się premierowe gadżety ze świata telefonów komórkowych. Dla innej grupy klientów dużo ważniejsza była atrakcyjność oferty, pod kątem jej warunków. Wybór sprzętu miał mniejsze znaczenie. Obecnie dużo ważniejsza jest jakość obsługi klienta, ponieważ firmy mają bardzo wyrównany asortyment.

Zamiast gadżetów liczy się obsługa klienta

Aktualnie największe znaczenie ma jakość obsługi klienta. Głównie pokrycie zasięgiem telefonicznym możliwie największej powierzchni kraju. Kluczowa jest również szybkość internetu oraz sposób naliczania i rozliczania opłat. Jeśli wszystko działa w sposób przejrzysty, to możemy mówić o potencjalne na udaną transakcję z operatorem.

Popularyzacja smartfonów

Tańsza elektronika zachęca do zakupów za gotówkę

W przeszłości dużo atrakcyjniejsza wydawała się oferta na abonament. Dzisiaj odpowiedź nie jest jednoznaczna. W przypadku tańszych modeli smartfonów sporo osób decyduje się na zakup urządzenia za gotówkę, ponieważ jest to bardziej ekonomiczne posunięcie. Jedynie bardzo preferencyjne warunki umowy oraz wysoka cena gadżetu mogą zachęcić do podpisania abonamentu.

Czytaj dalej