BitCoin jest przeszacowany? Wzrosty i tak się pojawią!

19 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
BitCoin kryptowaluty
Źródło: Geekblog.pl

W trakcie 2020 roku zainteresowanie BitCoinem diametralnie wzrosło, a wraz z nim jego cena. Niektórzy uważają, że to dopiero początek.

Kryptowaluty są tematem budzącym spore kontrowersje, ponieważ co jakiś czas w mediach słyszy się o spektakularnych wzrostach cen i jeszcze większych krachach na giełdach od tego rodzaju waluty. Największą rozpoznawalność wśród wszystkich alternatywnych środków płatności, względem światowego systemu bankowego ma BitCoin.

Początki BitCoina były skromne

Kryptowaluta pojawiła się w 2009 roku, jednak dopiero w 2017 zaczęła zyskiwać większe zainteresowanie rynku. Wtedy BitCion miał za sobą spektakularne załamanie, a następnie rok później odbicie. W ciągu pięciu lat jego wartość wzrosła o astronomiczne 8000%! Wydaje się, że rozwój powinien być zatrzymany, ponieważ kolejne tąpnięcie na giełdzie to tylko kwestia czasu. Jednak szerokie analizy i komentarze ekspertów między innymi ze znanego w świecie finansów banku JP Morgan wskazują, że czeka nas kolejna hossa.

Chiny Azja gospodarka nauka


“Wykopano” 17 mln z 21 mln monet

Twórcy BitCoina przypominają, że planowali około 21 mln sztuk kryptowaluty. Oczywiście wytworzonej wirtualnie. Tak duże ograniczenie sprawia, że specjaliści ze wspomnianego powyżej banku JP Morgan szacują, iż wartość jednego BitCoina może przekroczyć aż 140 000 USD! Co za tym idzie, mimo ogromnych spekulacji, a wraz z nimi wahań na giełdzie kryptowalut dostrzegają oni potencjał do inwestowania. Choć należy pamiętać, że każda sytuacja człowieka zainteresowanego wykupieniem kryptowaluty jest inna i może być mniej korzystna.

Dlaczego BitCoin jest popularny?

Można postawić sobie bardzo proste pytanie, skąd wzięła się popularność BitCoina oraz wszystkich innych kryptowalut? Odpowiedź częściowo znajduje się na początku tekstu. Pojawiła się realna alternatywa dla światowego systemu bankowego. Coraz większa grupa ludzi chce się z niego oswobodzić, dlatego szuka innego obiegu kapitału. Należy również pamiętać o tym, że kryptowaluty wykorzystują Blockchain, czyli otwartą zaszyfrowaną, zdecentralizowaną bazę danych do wykonywania transakcji.

Visa Bitcoin pieniądze karta kredytowa

Tak nowatorskie podejście do cyfrowego pieniądza dostrzegają inni gracze na rynku inwestycji, dlatego popierając rozwój technologii Blockchain, stawiają na jej faworyta, czyli BitCoina. W ten sposób podnoszą jego wartość. Dlatego przed cyfrowymi walutami aktualnie kształtuje się dobra przyszłość, z której coraz mocniej korzystają ludzie świadomi zagrożeń na rynku finansowym w tradycyjnym tego słowa znaczeniu.

Czytaj dalej