Motoryzacja z Korei po liftingu, czyli jak wygląda Kia Ceed?

18 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Moto
Kia Ceed 2021 sylwetka
Źródło: Kia press

Motoryzacja już dawno zrozumiała, że produkty z Korei niczym nie odbiegają od europejskiej konkurencji. Dlatego każda modyfikacja w marce Kia ciekawi.

Kilkanaście lat temu wyznacznikiem jakości, prestiżu i wzorowego zaprojektowania, była niemiecka motoryzacja. Niemal każdy chciał mieć Volkswagena, Mercedesa lub Audi, a dla wielu szczytem marzeń było BMW. Czasy się jednak zmieniają i nagle okazuje się, że to, co niegdyś było marzeniem, dzisiaj jest nie do końca tym, czego oczekujemy od współczesnego samochodu. Połączenia jakości z przystępną ceną, która mimo tego jest mocno przeszacowana, ponieważ różne przepisy i restrykcje podnoszą cenę samochodów. Producentem o bardzo zróżnicowanej gamie modelowej dostosowanej do europejskich standardów, jest Kia. Teraz jej najpopularniejszy na Starym Kontynencie model Ceed przeszedł drobne modernizacje.

Jeszcze bardziej zadziorna stylistyka

Modele Kia wyróżniają się na tle konkurencji swoim oryginalnym stylem. W przypadku Ceed'a mówimy tutaj o ciekawie narysowanym pasie przednim, który ma kilka sportowych akcentów w postaci odpowiednio zaprojektowanego zderzaka i atrapy chłodnicy. Reflektory w wersji po modernizacji obecnie są w stu procentach w technologii LED. Nieco przemodelowano również układ świateł, które teraz przypominają trzy trójkąty. Gdy patrzymy na Kia Ceed z profilu, linia nadwozia nawiązuje do klasycznego hatchback'a lub kombi. Oczywiście istnieje również wersja nadwoziowa o nazwie shooting brake, co sprawia, że zyskujemy nieco więcej sportowego akcentu, bez rezygnacji z przestrzeni bagażowej.

Motoryzacja zmienia się również we wnętrzu

Oczywiście poza względami stylistycznymi na zewnątrz bardzo ważne jest również to, co znajdziemy w kokpicie samochodu. W środku spędzamy najwięcej czasu i choć prawdziwi fani motoryzacji oglądają się za swoim samochodem, gdy zostawiają go na miejscu parkingowym, to wnętrze powinno być naszym ulubionym miejscem. W przypadku Kia Ceed z pewnością każdy może znaleźć coś dla siebie. Do jakości materiałów w ostatnim czasie trudno mieć zastrzeżenia, ponieważ koreański producent już dawno przestał robić tworzywa, które przypominały w dotyku zlepek odpadów biodegradowalnych.

Kia Ceed 2021 facelifting wnętrze

Zgodnie z panującymi trendami przed oczami kierowcy możemy znaleźć dwa wyświetlacze. Jeden zastępuje klasyczne zegary, najprawdopodobniej jest to opcja wyposażenia, a drugi znajduje się w środkowej części deski rozdzielczej i jest naszym centrum dowodzenia światem. Na szczęście całość jest dość dobrze dopasowana do wyglądu wnętrza i nic nie sprawia wrażenia, że pojawiło się tam nieco przez przypadek, jakby doczepione w ostatniej chwili.

Normalne jednostki napędowe!

Nowa gama modeli Kia Ceed oferuje spory wybór układów napędowych, w tym hybrydę typu plug-in (PHEV) i miękką hybrydę (MHEV). Silniki mają moce od 100 do 204 KM. Nabywcy Ceeda mają do wyboru silniki benzynowe o pojemności 1,0, 1,5 i 1,6 litra oraz wysokoprężne z turbodoładowaniem o pojemności 1,6 litra. Wszystkie jednostki napędowe wykorzystują technologię Smartstream.

Czytaj dalej