Mobile: Internet w Niemczech ma być szybszy. Wszystko przez 6G

18 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
Internet mobile 6G
Źródło: Pexels.com

Internet przyspiesza, jesteśmy świadkami rewolucji komunikacji, która zmieni świat. Niemcy chcą w tej zmianie uczestniczyć.

Prawdopodobnie jesteśmy świadkami postępu w wymianie informacji, który trudno zatrzymać. Przesył danych sukcesywnie przyspiesz, a sieć 4G to był początek rewolucji. Aktualnie wiele państw wprowadza u siebie na szeroką skalę jej najnowszą generację - sieć 5G. Jednak kraje zainteresowane wypracowaniem przewagi konkurencyjnej już myślą o jej następcy.

Kluczem do sukcesu usług mobile jest szybki transfer danych

Jeśli internet rzeczy, sztuczna inteligencja i handel w internecie mają przeżyć swój rozkwit, potrzebują odpowiedniej infrastruktury. Dzisiaj odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku jest sieć 5G. Szybsza, wydajniejsza i bardziej dostępna ma uczyć świat jeszcze lepszym miejscem pod kątem rozwoju technologii. Jednak eksperci zdają sobie sprawę, że zapotrzebowanie na dużą przepustowość danych będzie tylko rosło. W związku z tym, mimo początkowego etapu upowszechniania się internetu 5G, ruszyły pracę nad kolejną generacją.

Niemcy chcą być liderem Internetu

Chociaż w wielu aspektach Niemcy uważane są za lidera w Europie, akurat pod kątem technologii cyfrowych mają sporo do nadrobienia. Co ciekawe lepsza wydajność sieci Internetu jest na przykład w Rumunii. Dlatego minister do spraw badań naukowych na rozwój najnowszej generacji internetu ma przeznaczyć aż 700 mln Euro do 2025 roku.

Internet

Jakie korzyści dla urządzeń mobile daje internet 6G?

Być może trudno sobie to wyobrazić, ale urządzenia mobile mogą przesyłać dane z niewiarygodną wręcz prędkością. W porównaniu do sieci 5G jej następca ma oferować stokrotnie szybszy transfer dla każdego użytkownika. To zdecydowanie zrewolucjonizuje komunikację na każdym jej poziomie. Zyska każdy człowiek z dostępem do tej sieci, a także wszystkie firmy, czy nawet rolnictwo.


USA, Chiny i Korea Południowa to liderzy badań nad siecią

Aktualnie nad rozwojem sieci 6G i jej korzyściami dla mobile największe doświadczenie mają USA, Chiny i Korea Południowa. Jednak Niemcy chcą nadrobić stracony dystans, dlatego minister do spraw badań naukowych zamierza przeznaczyć tak duży budżet na rozwój tej technologii również u naszych zachodnich sąsiadów. Jak podkreśla Anja Karliczek, trzeba zacząć myśleć nie o tym, co będzie jutro, ale co wydarzy się pojutrze.

Stany Zjednoczone haker Rosja Chiny cyberpezpieczeństwo

Czytaj dalej