Messenger z nowymi emotikonami! Zobacz, czy są one dla Ciebie!

17 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Facebook Messenger
Źródło: Pixabay.com

Facebook od czasu do czasu wprowadza nowości, które warto obserwować. Wiemy, że w najbliższym czasie pojawią się nowe emotikony w komunikatorze Messenger

Niektóre aplikacje swoją głośnością i możliwością konfiguracji przyprawiają o zawrót głowy. Messenger powoli zmierza w tym samym kierunku, ponieważ Facebook zapowiedział, że pojawią się nowe opcje. Do dyspozycji użytkowników przygotowano Soundmojis, które będą okraszone dźwiękami. Usłyszy je każdy, kto otrzyma taką emocję w wiadomości.

Wracamy do kultury obrazkowej

Ewolucja ludzkości wiąże się dość mocno ze wprowadzeniem pisma. Na początku w formie obrazkowych symboli malowanych na ścianach jaskiń. Większość z nich przedstawiała rytuały polowań i same zwierzęta. Dalej pojawiły się kwestie obrazkowe w formie określonej grupy znaków, które znamy między innymi z pisma klinowego. Dopiero w końcowym etapie człowiek wymyślił litery. Oczywiście są państwa, a nawet całe regiony, gdzie pismo znane z kultury łacińskiej nie obowiązuje. Mimo tego w ogólnym rozrachunku doszliśmy do momentu, w którym przy stosunkowo ograniczonej liczbie znaków, możemy zapisać niemal wszystko. Jednak w XXI wieku powoli zmieniamy pismo na krótkie i czytelne formy obrazków oraz filmy. Dokonujemy pewnego kroku wstecz, ponieważ wydaje się on szybszy i wygodniejszy. Teraz przy pomocy kilkudziesięciu emotikonów staramy się opisywać rzeczywistość, a portale społecznościowe nam w tym pomagają.

Facebook Messenger Mark Zuckerberg

Messenger, a problem przebodźcowania

Niestety ludzie w XXI wieku mają narastający problem z nadmiarem bodźców. Czujemy, że jest ich zbyt dużo, dlatego czujemy się nimi zmęczeni. Stąd coraz więcej osób odchodzi od krzykliwych mediów społecznościowych lub wycisza wszelkie powiadomienia, stawiając jedynie na wibracje. Mimo tego Facebook w swoim komunikatorze Messenger dodaje coś, co nazywamy Soundmojis. Z tego, co mówią informacje znalezione w sieci, to zaprezentowane emotikony są jedynie odświeżeniem już znanych. Największą zmianą ma być przede wszystkim dodanie do nich dźwięków, między innymi ze znanych seriali. Nie do końca wiadomo, jaka pula emotikonów, zwana obecnie Soundmojis trafi do użytkowników na początku.

Taka zmiana może być kolejnym argumentem dla ludzi, którzy są już zmęczeni środowiskiem zaproponowanym przez Facebooka do odejścia. Zmiany platformy komunikacji na bardziej uniwersalne produkty na rynku, jak Signal, czy Telegram. Z drugiej strony szereg badań pokazuje, że komunikaty, w których pojawiają się emotikony, wzbudzają większe zainteresowanie, ponieważ miłe buźki przyciągają uwagę. Zapewne ponownie najlepszym rozwiązaniem, żeby sobie z tym poradzić, będzie umiar i po prostu dostosowanie się do sytuacji.

Czytaj dalej