Smartfon od producenta obiektywów! Czy ma to sens?

17 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Leitz Phone 1
Źródło: Leica

Smartfon jest dzisiaj jednym z podstawowych narzędzi do komunikacji, jednak coraz więcej użytkowników wykorzystuje go do zupełnie innych celów.

Współcześnie smartfon to coś więcej niż urządzenie do wysyłania SMS-ów i wykonywania telefonów. To multimedialne centrum do zarządzania światem, w którym funkcjonujemy, a jednym z najważniejszych gadżetów jest aparat. Teraz fotografowanie posiłków, krajobrazów, znajomych i innych ciekawych obiektów, jest naszą codziennością, dlatego zależy nam na jakości obiektywu. Co więcej, są osoby, które przy użyciu smartfona nagrywają reklamy i filmy umieszczane na takich platformach, jak YouTube. Dlatego zupełnie nie dziwi fakt, że producenci podzespołów do aparatów fotograficznych montowanych w popularnych telefonach zauważyli swoją szansę na rynkowy sukces.

Japonia - państwo gadżetów i technologii

Wielokrotnie pisaliśmy, że Japonia to państwo, w którym powstaje mnóstwo gadżetów. Część z nich należy pominąć, ponieważ nie spełniają one niemal żadnej funkcji, jednak są sytuacje, w których przydają się wręcz idealnie. W kraju Kwitnącej Wiśni bardzo dynamicznie rozwija się również technologia. Producenci samochodów w postaci Toyoty i Hondy należą do światowej czołówki pod kątem innowacyjności. Zupełnie osobną kwestią jest to, że nie w każdym kraju na świecie, możemy przetestować wszystkie produkty japońskich producentów. Tak może być z najnowszym dziełem firmy zajmującej się produkcją obiektywów. Informacje o premierze najnowszego sprzętu podał portal The Verge, sprzęt o nazwie Leitz Phone 1 na premierę nie będzie długo czekał. Już w najbliższy piątek ruszają zapisy! Jednak preordery są na razie dostępne tylko w Japonii. Takie rozwiązanie sugeruje, że otwarcie na europejski rynek stoi pod znakiem zapytania. O wprowadzeniu Leitz Phone 1 na rynek poinformował SoftBank. Bo to właśnie ten gigant rynku finansowego w praktyce stoi za tym projektem.

Leica - stworzyła swojego smartfona!

Model Leitz Phone 1 należy do znanego producenta obiektywów - Leica. Gigant zainteresowany od wielu lat fotografią postanowił zainwestować w sprzęt, którym zajmuje się od kilku lat, jako dostawca części. Niezbyt wiele wiadomo na temat wszystkich parametrów urządzenia. Powszechnie znana jest za to jedna z funkcji, czyli techniczne możliwości aparatu. 20-megapikselowy aparat z obiektywem ultraszerokokątnym o rozdzielczości 19 mm f/1,9 to prawdziwe wyróżnienie dla ludzi zainteresowanych zdjęciami ze smartfona. Podobne urządzenie miesiąc temu ogłosił inny japoński gracz – Sharp. Co więcej, model Aquos R6 ma ten sam system kamer co Leica.

Aparat Leica

Czytaj dalej