Volvo XC 60 - smartfon na kołach?

17 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
Volvo XC 60 SUV 2021
Źródło: volvovars.com

Współczesne samochody mają bardzo wiele elektroniki i ciekawych funkcji. Najnowsze Volvo XC 60 ma wiele wspólnego ze smartfonem.

Od początku swojego istnienia szwedzka marka samochodów Volvo wyznaczała trendy w zakresie bezpieczeństwa. Jej starania w zakresie ochrony pasażerów, a także pieszych zaszły tak daleko, że aktualnie synonimem bardzo bezpiecznego pojazdu jest auto spod znaku Volvo. Jednak od kilku lat producent ma dla swoich klientów pakiet najnowszych technologii, które spotykamy również w smartfonach.


Nawigacja z usługami Google niczym w smartfonie

W pełni zintegrowane z samochodem Mapy Google, obsługa głosowa ('hands-free') możliwa dzięki Asystentowi Google, informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i automatyczne koryguję trasę, żeby bezpiecznie i optymalnie dotrzeć do wyznaczonego celu. To idealna propozycja dla osób, które poruszają się po zatłoczonych miastach i chcą sprawnie przemieszczać się w miejskiej dżungli.

Wnętrze Volvo XC 60 asystent Google

Dzięki Asystentowi Google w Volvo można uzyskiwać wskazówki dojazdu, korzystać z funkcji rozrywkowych, utrzymywać kontakt ze znajomymi, rodziną i współpracownikami oraz dostosowywać warunki panujące w kabinie – wszystko to bez odrywania rąk od kierownicy. Aby rozpocząć, wystarczy powiedzieć „Hej Google”. Teraz razem z Google można połączyć swoje ulubione aplikacje i urządzenia, aby sprawnie organizować cały swój dzień. Łatwe łączenie się ze zgodnymi urządzeniami inteligentnego domu i sterowanie nimi w samochodzie zapewnia spokój i wygodę.


Ustawiaj temperaturę smartfonem w swoim Volvo

Wstępne ogrzewanie, klimatyzacja i nie tylko - proste polecenie w aplikacji Volvo On Call pozwalają zdalnie przygotować idealne warunki w kabinie jeszcze przed rozpoczęciem jazdy. W ten sposób przy pomocy smartfona można usiąść za kierownicą gotowego do jazdy samochodu. Zaawansowany filtr powietrza zastosowany w pionierskim systemie wentylacyjnym eliminuje do 95% cząstek stałych PM 2.5 dopływających do kabiny. Dzięki temu kierowca i pasażerowie mogą oddychać zdrowszym powietrzem, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Volvo XC 60 przód 2021 SUV


Jak daleko rozwinie się cyfryzacja motoryzacji?

Współczesna motoryzacja już od kilku lat przypomina nowoczesne smartfony. Marki premium z sukcesem łączą funkcjonalność, bezpieczeństwo i ekologię. W ten sposób po drogach porusza się nowa generacja pojazdów, która w przyszłości najprawdopodobniej przejdzie kolejną ewolucję. Wydaje się, że następnym krokiem jest wymiana informacji pomiędzy autami w czasie rzeczywistym. To powinno podnieść poziom bezpieczeństwa na drogach i ułatwić prowadzenie auta.

Czytaj dalej