Internet może być świadkiem nowej fuzji?! Avast i Norton połączą siły

16 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Cyberbezpieczeństwo kart SIM
Źródło: Pixabay.com

Praktycznie każda międzynarodowa fuzja pomiędzy dużymi firmami w konkretnej branży wzbudza emocje. Internet obserwuje, co zrobią Avast i Norton.

Internet rozwija się niemal z każdym dniem, a liczba ataków komputerowych przez wirusy komputerowe i hakerów również wzrasta. Dlatego eksperci w dziedzinie zapewniania bezpieczeństwa robią wszystko, żeby ochronić użytkowników sieci przed zagrożeniami. Z pewnością w światowej czołówce znajduje się Avast. Czechy mają międzynarodową firmę, która każdego miesiąca odpiera ponad 1,5 mld ataków hakerskich i z jej usług korzysta 435 milionów osób. Powstała w 1998 roku i do dziś zyskała ogólnoświatową renomę. Do tego stopnia, że siedziba firmy znajduje się w Pradze, ale przedsiębiorstwo ma również swoje oddziały między innymi w słynnej Dolnie Krzemowej.

Skąd nagle tak duże zainteresowanie czeskim technologicznym gigantem? To bardzo proste, chce go wykupić inny podmiot z branży komputerowej, którym jest NortonLifeLock. Także prawdziwy potentat w walce z wirusami komputerowymi, choć znany bardziej za oceanem, dokładnie w Stanach Zjednoczonych.

Internet lubi spekulacje a pieniądze ciszę

Plotka i sensacja są obecnie tym, co napędza Internet. Zdarza się, że ludzie odpowiedzialni za tworzenie newsów z zamysłem tworzą nowe wątki w historii, albo wręcz powstają plotki, ponieważ one bardzo dobrze się sprzedają. W związku z tym Internet aż huczy od plotek na temat ewentualnej fuzji. Obie firmy nie mówią zbyt wiele, ponieważ aktualnie trwa etap negocjacji warunków i najprawdopodobniej więcej dowiemy się z oficjalnych informacji, gdy wszelkie decyzje zapadną. Aktualnie nabranie wody przez dwie strony rozwój, to normalna zagrywka biznesowa, ponieważ bardzo duże pieniądze lubią ciszę. Mimo tego między innymi amerykańskie media spekulują, jakie kwoty odnośnie rynkowej wyceny mogą się pojawić.

Norton Antywirus kryptowaluta Bitcoin internet pieniądze

Prawdopodobnie mówimy o setkach milionów dolarów amerykańskich, ponieważ na podstawie poprzednich transakcji, możemy przypuszczać, że właśnie takie kwoty padną. Czy padnie bariera miliarda dolarów, raczej nie, ponieważ Avast wycenia się na 8,3 mld USD. Norton jako firma ceniony jest dużo wyżej, ponieważ niemal dwukrotnie lepiej.

Finalizacja już w sierpniu?

Chociaż brakuje oficjalnego komentarza w sprawie negocjacji pomiędzy NortonLifeLock i Avastem, w spekulacje na ten temat włączyły się media. Wiadomo, że dziennik The Wall Street Journal uważa, że rozmowy mają być zaawansowane i zakończyć się w tym miesiącu. Avast podał oficjalnie, że zgodnie Kodeks Przejęć i Fuzji teraz Norton powinien określić swoje intencje do 1 sierpnia. Termin ten może zostać przy tym wydłużony. Więc na ten moment trudno ocenić, która ze stron ma rację. Z pewnością konsolidacja sił w tym zakresie, może być z korzyścią dla użytkowników.

Czytaj dalej