UFO fascynuje, ale jest też zagrożeniem dla ludzkości!

16 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Zaawansowane cywilizacje UFO
Źródło: Pixabay.com

Poszukiwanie obcej cywilizacji to dla wielu naukowców punkt honoru. UFO ma być jednym z przykładów zaawansowanych cywilizacji. Jednak, czy warto ich szukać?

Współczesna cywilizacja rozwija się dość dynamicznie i coraz częściej zadajemy sobie pytanie, czy na pewno jesteśmy sami we wszechświecie. Naukowcy w tej kwestii są podzieleni. Jedni uważają, że nie ma absolutnie żadnych przesłanek, że w naszej kosmicznej okolicy żyje inna, bardziej zaawansowana cywilizacja. Druga grupa uważa, że z samego rachunku prawdopodobieństwa niemal oczywiste wydaje się, iż gdzieś w kosmosie wyewoluowała zaawansowana cywilizacja. Wybór strony w tym akademickim sporze to kwestia indywidualna. Podobnie jest ze śladami kosmitów na Ziemi, czy pojazdami typu UFO. Rozumianymi, jako niezidentyfikowany obiekt latający. Nie oznacza to, że musi on od razu pochodzić od innej rasy lub kultury z przestrzeni kosmicznej. W trzeciej grupie są naukowcy, którzy dopuszczają istnienie bardziej zaawansowanych cywilizacji i właśnie z tego powodu, należy zostawić je w spokoju.

Stany Zjednoczone - doskonały przykład konfliktu cywilizacji

Przykładów, jak może skończyć się spotkanie dwóch odmiennych technologicznie kultur, nie musimy szukać w kosmosie. Wystarczy cofnąć się o kilkaset lat wstecz w historii ludzkości, żeby uświadomić sobie, jak wyglądały spotkania odkrywców Ameryki Północnej z rdzennymi mieszkańcami tego kontynentu. Bardzo często był to pogrom, który w ostateczności prowadził do podporządkowania. W skrajnych przypadkach nawet do niemal całkowitego unicestwienia. Innym bardzo wyrazistym przykładem jest niewolnictwo w Stanach Zjednoczonych, które rozwijało się dzięki handlowi ludźmi. Jeśli takie rzeczy działy się tylko w obrębie naszej planety, bardzo możliwe, że obce cywilizacje potraktują ludzkość, jako doskonałe narzędzie do realizowania swoich celów. Nie jako podmiot w dyskusji na równym poziomie, gdzie możemy rozmawiać o nowinkach technologicznych i wzajemnych korzyściach.

Stany Zjednoczone USA Ohio flaga

Teorie spiskowe ciągle o sobie przypominają

Oczywiście w kręgu osób, które są za poglądami i opiniami odmiennymi od głównej narracji, znajdziemy mnóstwo rzekomych dowodów na to, że ludzkość, rządy wielu państw i wojsko już teraz mają kontakt z obcymi cywilizacjami. Mają one wpływ na rozwój ludzkości. Co więcej, niektórzy nawet sądzą, że jesteśmy na tyle interesujący dla pozaziemskich cywilizacji, że kilka kultur zabiega o nasze interesy i jesteśmy nieco pod ich naciskami. Na te wszystkie historie nie znaleziono niepodważalnego dowodu, dlatego pozostają one w sferze domysłów. Jedno jest pewne narracja Stanów Zjednoczonych i kilku innych państw w sprawie UFO ulega zmianie.

Czytaj dalej