Samsung przygotował telewizor idealny dla kibiców! Sprawdź, dlaczego

16 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Samsung QLED QN95A
Źródło: samsung news

Samsung od wielu lat aktywnie monitoruje sytuacje związaną z rozwojem rynku. Aktualnie zapotrzebowanie na coraz większe modele rośnie.

Dzisiaj śmiało, można powiedzieć, że telewizor wraca do łask, ponieważ według szacunków Samsunga sprzedaż rok do roku w 2020 roku wzrosła o około 4 procent. Tak zauważalny wzrost wynika między innymi z tego, iż przebywaliśmy w domach. Dlatego potrzeba kupienia sprzętu lepszej jakości była bardziej uzasadniona. Bardzo ciekawe jest również to, że decydujemy się na coraz większą przekątną ekranu. Powoli wydaje się klarować nowy trend, w którym telewizor 55" staje się passe. Jednocześnie modele wielkości 75" czy 85" też już przestają tak mocno dziwić. Oczywiście poza wymaganiami związanymi z rozmiarem, bardzo ważna jest jakość dźwięku i obrazu. To właśnie tam kryje się całe piękno oglądania meczów piłkarskich, czy ulubionego serialu. W połączeniu z technologią, która już na dobre zadomowiła się, nomen omen w naszych telewizorach, czyli smart TV.

Najnowsze telewizory Samsung buduje się dla kibiców

Wydaje się, że stworzenie telewizora, który odpowiada potrzebom kibiców, to zamykanie się na oczekiwania innych, jednak Samsung udowadnia, że można wszystko połączyć. Przede wszystkim za sprawą modelu telewizora QN95A jest oczywiście znacznie więcej i nie kończą się na obrazie i dźwięku. Niektóre z nich powinny szczególnie usatysfakcjonować miłośników sportu czy gier. Świetnym przykładem jest Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+, który pozwoli cieszyć się niezwykle płynnym ruchem – czy to podczas oglądanie meczów czy wirtualnej rozgrywki. Dzięki temu widzowie mogą cieszyć się udoskonaloną dynamiką bez opóźnień i rozmyć. Większy komfort gry zapewnia także Panel Gracza – tegoroczna nowość, która pozwoli na błyskawiczne sprawdzenie i ewentualną zmianę funkcji bez opuszczania gry. Z kolei Ultra Szeroki Widok w Grach, dostępny we współpracy z komputerem, pozwoli zmienić proporcje ekranu na 21:9 lub 32:9. Dzięki widokowi, zarezerwowanemu wcześniej dla monitorów, można dostrzec jeszcze więcej. Do grupy przydatnych funkcji z pewnością można zaliczyć także Multi View. Po połączeniu telewizora ze smartfonem, można podzielić ekran na dwie części. Dzięki temu z jednej strony ekranu będziemy mogli oglądać mecz, a z drugiej – np. śledzić statystyki sportowe czy bieżące komentarze na portalach.

Samsung Neo QLED nowy Smart TV

Rozmiar ma znaczenie!

Okazuje się, że według badań przeprowadzonych przez firmę Samsung ludzie, którzy zdecydowali się na zakup telewizora, jeśli ma on w okolicach 55", najpierw mają obawy, czy mimo wszystko nie jest on zbyt duży. Następnie po rozpakowaniu i uruchomieniu w domu, zobaczeniu meczu lub serialu, dochodzą do wniosku, że mogli oni kupić odrobinę większy model. Taka sytuacja psuje radość z korzystania z telewizora. Dlatego Samsung podkreśla, iż rozmiar ma znaczenie. Na większym ekranie zobaczymy więcej szczegółów. Postaci mają bardziej naturalne rozmiary, a to pozwala wczuć się w całą akcję jeszcze mocniej. Bardzo istotne są również wrażenia akustyczne. Dlatego o optymalizację dźwięku zadba funkcja Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni. Bez względu na to, gdzie umieścimy telewizor, telewizor wygeneruje dźwięk, perfekcyjnie dopasowany do pomieszczenia. Natomiast, kiedy w otoczeniu pojawią się zakłócenia, nie musimy już podnosić poziomu dźwięku. Aktywny Wzmacniacz Głosu wychwyci niepożądane hałasy, takie jak pracujący mikser czy czajnik elektryczny i automatycznie wzmocni dźwięk dialogów w oglądanym materiale.

Czytaj dalej