Instagram wprowadzi nową funkcję? Fani aplikacji mobile będą zachwyceni!

16 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
Instagram iphone zdjęcie aplikacja
Źródło: Pexels.com

Instagram jest aplikacją mobilną, która przeżywa spory rozkwit popularności, dlatego kwestią czasu było wprowadzenie kolejnej funkcji.

Instagram powstał, jako miejsce do dzielenia się swoimi zdjęciami z telefonu, dlatego wszystkie funkcjonalności dotyczące tego medium opracowano głównie na smartfony. Jednak rozwój i popularność platformy w ostatnich czasach sprawiają, że staje się ona po części ofiarą swojego sukcesu. Chodzi tutaj o to, że rośnie grupa osób, które korzystają z Instagrama w celach zawodowych, a treści tam prezentowane, są już bardzo profesjonalne. Szczególnie pod kątem obróbki zdjęć, dlatego dodawanie ich wyłącznie przez telefon wydaje się małym absurdem.

Aplikacja mobilna się zmienia!

Wyciekły pierwsze informacje, że Instagram pracuje już nad wprowadzeniem funkcji dodawania zdjęć z poziomu strony internetowej na komputerach i laptopach. Takie rozwiązanie ma być w trakcie przygotowania, według informatora Alessandro Paluzziego trzeba na tę możliwość jeszcze poczekać. Sam kreator ma być stosunkowo prosty i być pozbawiony zbyt wielu funkcji, jednak jego głównym celem jest ułatwienie życia ludziom, którzy używają tej aplikacji mobilnej niemal non stop. Wtedy konieczność angażowania za każdym razem telefonu wydaje się zbędna. Na pierwszy rzut oka, można powiedzieć rewolucja! Bardzo dobrze, że Instagram poszedł "po rozum do głowy"! Jest tylko jedno drobne "ale".

Mind Leak aplikacja mobilna ogranicza korzystanie z Instagrama

Creator Studio Facebooka już dawno rozwiązał ten problem

Co prawda nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądał kreator zdjęć zaproponowany przez Instagrama, ale możliwość dodawania zdjęć do tej platformy z poziomu komputera już istnieje i jest stosunkowo wygodna. Można połączyć ze sobą firmowego Fanpage oraz konto na Instagramie i dzięki temu narzędziu dowolnie zarządzać treściami w tych dwóch miejscach. Cały paradoks polega na tym, że ludzie mniej związani z IG, ale korzystający z niego regularnie, zapewne nie rozstają się ze swoim smartfonem. Dlatego dodawanie treści wyłącznie przez urządzenie mobilne jest dla nich niemal naturalne. Po drugiej stronie tej całej układanki są profesjonaliści, którzy zajmują się social mediami, a oni o możliwościach creatora studio już dawno wiedzieli. W związku z tym propozycja Instagrama wydaje się ciekawa i jest potrzebna, ale czy nie pojawia się nieco zbyt późno? Trudno to jednoznacznie ocenić, dlatego musimy poczekać na oficjalną prezentację tej nowej, choć nie do końca rewolucyjnej funkcji. Wtedy okaże się, jak bardzo nasze sceptyczne podejście do tego aspektu jest uzasadnione.

Czytaj dalej