Słońce naładuje słuchawki firmy Urbanista!

16 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Recenzje
Urbanista Headphones Los Angeles
Źródło: Pexels.com

Aktualnie słuchawki bezprzewodowe są standardem, jednak propozycja firmy Urbanista to rewolucja! Słońce posłuży do ładowania baterii!

Prawdopodobnie większość osób, która kiedykolwiek skorzystała z bezprzewodowych słuchawek, z sentymentem patrzy na wersje z przewodami, jednak woli zostać przy ich najnowszej odmianie. Oczywiście, takie rozwiązanie ma również swoje wady, jak czas pracy na baterii czy prędkość ładowania. Jednak z roku na rok producenci dokonują postępów również w tym aspekcie. Aktualnie słońce zainteresowało firmę Urbanista.


Ładowanie indukcyjne sprzętu to standard. Energia słoneczna to nowość

Ładowanie słuchawek bezprzewodowych w stacji dokującej poprzez przewód lub ładowarkę indukcyjną to obecnie standard na rynku. Jednak firma Urbanista przedstawiła słuchawki nauszne, które mogą być ładowane przez energię słoneczną. To prawdziwa rewolucja, która może wyznaczyć nowy trend w branży. Słońce możemy znaleźć niemal wszędzie i jest darmowe. Jest to bardzo logiczne posunięcie, ponieważ bardzo często korzystamy ze słuchawek podczas spacerów lub uprawiania sportu na dworze. Jeśli mogą się one doładowywać w czasie naszej aktywności i działać niemal non stop, to jest koncepcja godna uwagi.


Urbanista Los Angeles - godzina na dworze to trzy godziny energii ze słońca

Szwedzki producent słuchawek Urbanista chwali się, że jego sprzęt korzysta z energii słonecznej, a także może ładować się w dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Według danych umieszczonych w katalogu godzina ładowania w słoneczny dzień zapewnia trzy godziny dodatkowej pracy. W przypadku bardziej pochmurnych dni poziom naładowania spada do dwóch godzin.

Sprzęt wymaga dopracowania? Czas pokaże!

Wiadomo, że początki nowej technologii wymagają cierpliwości i wyrozumiałości ze strony użytkowników. Prawdopodobnie parametry deklarowane przez producenta sprzętu Urbanista Los Angeles będą słabsze. Jednak sam pomysł na zrobienie słuchawek bezprzewodowych, które mogą być ładowane energią słoneczną, wydaje się genialny. Tak, jak wspomnieliśmy, może to być początek nowego, ekologicznego trendu w sektorze elektroniki. A wyścig producentów w kontekście produkowania coraz wydajniejszych systemów ładowania ze słońca zapewne usprawni całą technologię.


Prognozowana cena? Powyżej 800 pln

Na koniec rzeczy równie ważne, jak parametry techniczne. Cena i data premiery sprzętu od Urbanista. Na dzisiaj wiemy, że debiut tego akcesorium na rynku zaplanowano na lato 2021. Cena została określona na 169 funtów. Okaże się, ile będzie ona wynosić w Polsce.

Czytaj dalej