Samsung Neo QLED - rewolucja w Smart TV!

16 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Samsung Smart TV Neo QLED
Źródło: Samsung

Wydaje się, że telewizory zbliżają się do granicy pojęcia “smart”. Aż do czasu, gdy na rynku pojawia się Samsung z modelami Neo QLED zupełnie nowe gadżety

Najnowszy telewizor Samsunga wznosi wszystko, co dotychczas znamy na nowy poziom. Model Neo QLED wyznacza nowy standard pojęcia Smart TV. Okazuje się, że wydajność procesora, tak procesora w telewizorze może być jeszcze lepsza. Dodatkowo jakość obrazu, która oferuje 4K lub 8K, wraz z nowym systemem diod LED. Na zakończenie nowej generacji głośniki, które podążają dźwiękiem za obiektami na ekranie.

Smart TV Samsung Neo QLED w rozmiarach od 50’’ do 85’’

Jeśli ktoś jest z natury kinomaniakiem lub po prostu lubi podziwiać obraz na dużym ekranie, to Samsung przygotował dla takich klientów coś specjalnego. Do dyspozycji są dwa podstawowe warianty. Pierwszy z nich to Samsungi z obrazem 4K - QN 85A, QN 91A i QN 95A. Dla fanów jeszcze lepszej jakości obrazu są modele - QN 800A i QN 900A.

W telewizorach z technologią 8K zastosowano coś, co Samsung nazywa Quantum Mini LED, czyli najnowszą generację diod, które współpracują z procesorem AI Neo Quantum 8K. Smukła ramka wokół całego ekranu sprawia, że jest to aktualnie najsmuklejszy telewizor Smart TV w ofercie Samsunga.

Samsung Neo QLED nowość

Głośniki z funkcją Q-Symphony dają poczucie przestrzennego dźwięku

Prawdziwi gadżeciarze powinni zwrócić uwagę również na możliwości, jakie skrywają głośniki zamontowane w najnowszych telewizorach Smart TV od Samsunga. W modelach Neo QLED możemy skorzystać z dźwięku przestrzennego. Odpowiednio ustawione głośniki w telewizorze mogą symulować podążanie dźwięku za obrazem, jaki jest wyświetlany na ekranie. W ten sposób wrażenia akustyczne są na zupełnie nowym poziomie.

Organizuj spotkania i pracuj na telewizorze!

W ubiegłym roku poznaliśmy nowe możliwości kontaktu na odległość oraz pracy. Aktualnie praca w domu jest czymś, do czego zdążyliśmy się już w dużym stopniu przyzwyczaić. Dlatego Samsung w swoich modelach Neo QLED zaproponował dwie bardzo ważne funkcje. Pierwsza umożliwia organizację wirtualnych spotkań przy pomocy Google Duo do wideokonferencji. Drugim bardzo praktycznym rozwiązaniem jest możliwość udostępnienia ekranu z komputera lub smartfona, właśnie na duży obszar do pracy na telewizorze Samsung.

Samsung Neo QLED nowość home officeS

W połączeniu z technologią Smart TV i dostępem do takich platform jak NETFLIX i HBO GO oraz Player.pl czy Apple Music mamy do dyspozycji urządzenie bardzo wielofunkcyjne, które powinno zadowolić każdego fana gadżetów oraz najnowszych technologii ułatwiających życie.

Czytaj dalej