Premiera: Gumball 3000 w świecie eSportu! Super motoryzacja online

16 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gry
Gumball 3000 Londyn Ferrari 458 Italia
Źródło: PublicDialog

Powstanie nowa gra dla fanów samochodów. Teraz najlepsza motoryzacja z wyścigu Gumball 3000 będzie dostępna online, jako gra komputerowa!

Gumball 3000 jest międzynarodowym wyścigiem samochodowym odbywającym się nieprzerwanie od ponad 20 lat. Organizowane zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych wydarzenie co roku przyciąga dziesiątki tysięcy fanów, a w wyścigu biorą udział nie tylko entuzjaści motoryzacji, ale również gwiazdy sportu i biznesu. Wyścig łączy w sobie elementy wyścigów drogowych, wyścigów na torze, imprez rozrywkowych oraz koncertów muzycznych i stanowi obowiązkową pozycję w kalendarzu wielu osobliwości świata show-biznesu. Na przestrzeni lat Gumball 3000 stał się rozpoznawalną marką kojarzoną z zamiłowaniem do wyścigów samochodowych, adrenaliny, luksusu i motoryzacji.

"To zaskakujące i pełne emocji wydarzenie. Gwiazdy, ekscentryczne postaci świata popkultury i zawodowi kierowcy jeżdżący wszystkim, od Rolls Royców, przez amerykańskie muscle cary z lat 70-tych i zmodyfikowane japońskie samochody wyścigowe, do prawie każdego ultranowoczesnego samochodu, jaki stworzył do tej pory człowiek" – opisuje twórca Gumball 3000 Maximillion Cooper. - "Gdzie indziej można zobaczyć Knight Rider Pontiac Trans Am ścigający się z Pagani Huayra?" – dodaje.

Motoryzacja w wirtualnym świecie dzięki Polakom!


GR Games – to spółka współtworzona przez brytyjskiego multimilionera i twórcę kultowych wyścigów Gumball 3000 - Maximilliona Coopera oraz polskiego producenta gier komputerowych - SimFabric. W oparciu o markę Gumball 3000, spółka stworzy unikatową serię gier wyścigowych. W planach jest także wydanie pierwszej wieloplatformowej gry Gumball 3000 w 2024 roku, co zbiegnie się w czasie z obchodami 25. rocznicy imprezy.

"W ciągu ostatnich miesięcy prowadziliśmy rozmowy z wieloma studiami produkcyjnymi. Wierzymy, że to SimFabric jest najlepiej przygotowany do stworzenia czegoś ekscytującego i świeżego na rynku. Wyścig kilkakrotnie włączał Polskę do swojej trasy i zawsze był bardzo dobrze odbierany - przyciągając za każdym razem dziesiątki tysięcy fanów. Mamy więc pewność, że w Polsce istnieje silna świadomość i pasja do Gumballa. Jesteśmy podekscytowani współpracą z SimFabric – mają świetny zespół doświadczonych, entuzjastycznych i pełnych pasji programistów" – komentuje Maximillion Cooper.

David Haselhoff on Audi R8 in London
Zamiarem twórców Gumball’a jest utworzenie w najbliższej przyszłości zespołu eSportowego Gumball 3000, w skład którego wejdą czołowi gracze różnych gatunków gier, w tym gier wyścigowych. Maximillion Cooper tak opisuje swoje plany w świecie eSportu: "Mamy nadzieję, że do czasu wydania gry wyścigowej Gumball w 2024 r. będziemy mogli organizować własne wydarzenia eSportowe na żywo, aby zmierzyć się z najlepszymi graczami z całego świata podczas Gumball 3000! Chcielibyśmy, aby gra Gumball ewoluowała, tak by z czasem wydawać kolejne edycje. Ponieważ impreza zawiera w sobie kilka różnych elementów wyścigów - być może w przyszłości powstaną dedykowane tytuły spin-off Gumball, takie jak gra Gumball "Off-Road".

Co znajdzie się w Gumball 3000?

Gra wyścigowa Gumball 3000 będzie odzwierciedlała trasy i charakter kultowych wyścigów, przenosząc do wirtualnej rzeczywistości świat samochodowej fety. Dzięki połączeniu najlepszych elementów z istniejących tytułów, takich jak Gran Turismo, Forza Horizon, Forza Motorsport, Need For Speed, Project Gotham, Assetto Corsa, GT Sport, Grand Theft Auto oraz innych i organicznego ich rozwinięcia, gra będzie nie lada gratką dla fanów wirtualnych wyścigów.

Gumball 3000 Racing Londyn to Tokyo
"Już od dłuższego czasu przymierzaliśmy się do nawiązania współpracy z Maximillionem Cooperem i stworzenia serii gier na podstawie Gumball 3000. Spółka GR Games została zawiązana w marcu 2021 r., a 14 kwietnia 2021 r., przeprowadziliśmy dodatkową emisję akcji na 6,3 mln złotych, podwyższając jednocześnie kapitał zakładowy. Naszą intencją jest wprowadzenie GR Games w ciągu najbliższych lat na Giełdę Papierów Wartościowych" – dodaje Julia Leszczyńska, prezes zarządu SimFabric S.A. oraz nowopowstałej GR Games S.A.

Czytaj dalej