Smartfon Realme GT - alternatywą dla drogich flagowców?

15 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Realme GT yellow
Źródło: Realme Gt

Kilka miesięcy temu wspominaliśmy, że Polacy zmieniają flagowy smartfon na budżetowe modele. Być może z Realme GT można zjeść ciastko i mieć ciastko?

Smartfon to obecnie podstawowe narzędzie dla wielu osób, dlatego poszukiwanie odpowiednio modelu wymaga czasu. Każdy producent stara się zachwalać swój produkt najlepiej, jak może. Aktualnie po doświadczeniach z 2020 roku jednym z najważniejszych kryteriów, jeśli chodzi o podjęcie decyzji, bardzo często jest cena. Niestety większość firm, jak Apple, czy Samsung z modelami Galaxy prezentuje coraz droższe generacje. Oczywiście w przypadku polskiego rynku, podobnie jak innych na świecie, jednym z najważniejszych czynników wzrostu cen jest niedobór podzespołów. Jednak politycy myślą również o wprowadzeniu opłaty reprograficznej. W zasadzie jest to kolejny podatek nałożony na klientów przez rządzących pod płaszczykiem wspierania artystów. Dlatego znalezienie ciekawej alternatywy na rynku dla flagowców utytułowanych marek, to duże wyzwanie.

Realme GT ma imponujące parametry

Czy może być tanio i dobrze? Jedno z powiedzeń mówi, że najpierw może być tanio, a później dopiero będzie dobrze. Jednak Realme z modelem GT zdaje się zaprzeczać tej koncepcji. Wszystko za sprawą imponujących parametrów oraz ciekawie zaprojektowanej budowie. Co w takim razie znajdziemy we wnętrzu flagowego modelu?. Całkiem sporo, ponieważ wersja GT, to przede wszystkim propozycja dla osób, które lubią grać na smartfonie. Dodatkowo mają w sobie odrobinę benzyny we krwi, ponieważ kolor smartfona nawiązuje do wyścigowego, żółtego odcienia. Również pod kątem parametrów jest bardzo szybko.

Realme GT

Na uwagę zasługuje układ Qualcomm Snapdragon 888 i ekran Super AMOLED o odświeżaniu 120 Hz. Wersja Racing Yellow może pochwalić się iście sportowymi parametrami za rozsądną cenę. W środku znajdziemy 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci na dane. Wszystko kosztuje tylko 2499 zł, a zamawiając Realme GT w przedsprzedaży klient otrzymuje słuchawki realem Buds Air Pro o wartości 349 zł gratis. Odnośnie słuchawek bardzo ciekawym rozwiązaniem jest to, że Realme GT ma typowe wejście na słuchawki! Coś, czego praktycznie nie spotyka się we flagowych modelach, a nawet w mniej doposażonych wersjach. Do sprzedaży w Polsce trafi również edycja Speed Blue z 8 GB RAM i 128 GB za 2299 zł. Oficjalna premierę zaplanowano na 22 czerwca 2021 roku.

Pogromca flagowców?

Na ten moment bardzo trudno oszacować, czy Realme GT to pogromca innych flagowców bardziej utytułowanych producentów. Z pewnością jest to bardzo ciekawa propozycja, która na papierze zapowiada się imponująco. Jeśli jakość wykonania i wydajność będą na odpowiednim poziomie, a za tym wszystkim klient zobaczy atrakcyjną, być może czeka nas poważna zmiana na rynku i zwrot klientów w stronę tego wyjątkowego produktu.

Czytaj dalej