Nauka dostosowuje się do czasów. Badania w domu? Proszę bardzo!

15 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Nauka
Platforma Pacjenta stetoskop lekarza
Źródło: Pixabay.com

W 2020 roku bardzo wiele obszarów naszego życia przeniosło się do Internetu. Nauka musiała dostosować się do zmian. Powstały też nowe trendy, jakie?

Dzisiaj z perspektywy osoby z 2021 roku, można zobaczyć, jak wiele zmian zaszło wokół nas na przestrzeni ostatniego roku. Rozwój usług e-commerce to tylko jeden z przykładów, jak dynamicznie i szybko zmienia się otaczająca nas rzeczywistość. Aktualnie spora grupa ludzi nie chce powrotu do rozwiązań z 2019 roku, gdy dużo więcej elementów codziennego życia miało formę bardziej analogową. Umieszczoną w realnej rzeczywistości. Obecnie nauka wspólnie z tym, co oferuje Internet, dostosowuje się do potrzeb i oczekiwań ludzi na całym świecie. Jednym z najbardziej rewolucyjnych projektów na miarę przyszłości, jest rozwiązanie wymyślone przez Polaków.

Biuro drukarka wymiana tusz

Ograniczenie dostępu do służby zdrowia - paradoks 2020 roku

Wielu ekspertów podkreślało, że 2020 rok, to był jeden z największych egzaminów solidarności i organizacji dla ludzkości od ostatniego konfliktu światowego. Trudno jednoznacznie ocenić, kto w nowych warunkach sanitarnych poradził sobie najlepiej, ponieważ najłatwiej podejmować trudne decyzje po fakcie, gdy dysponujemy pełną wiedzą. Pewne jest jednak to, że ludzie szczególnie w takim kraju jak Polska, mieli ograniczony dostęp do systemu ochrony zdrowia. Oczywiście, wynika to między innymi z przeniesienia środka ciężkości na pacjentów dotkniętych obecnie najważniejszą chorobą. Jednak przez to spora grupa osób w tym trudnym dla wszystkich czasie miała absolutnie ograniczony dostęp do specjalistów.

Teleporada, choć nowoczesne rozwiązanie, ma swoje niedociągnięcia, ponieważ niektórych czynności z podstawowej diagnostyki medycznej nie da się zrobić zdalnie. Potrzebny jest fizyczny kontakt z pacjentem. Dlatego w tym obszarze wiele osób ma spore zaległości w kontynuacji leczenia, a problemy zdrowotne w społeczeństwie tylko się pogłębiają. Dlatego do zmiany tego niekorzystnego dla niemal wszystkich trendu potrzebne są nowatorskie rozwiązania, które zmieniają naszą rzeczywistość na lepsze. Taki pomysł narodził się wśród Polaków.

Platforma uPacjenta - badania z dostawą do domu!

Zamawianie kuriera z ulubioną i wyczekiwaną paczką lub jedzenia do domu to obecnie standard, z którym żyjemy każdego dnia. Jednak możliwość zamówienia badań lekarskich do domu, to prawdziwa nowość, która może zrewolucjonizować polski rynek medycyny. Teraz walka o zdrowie Polaków przenosi się w zupełnie inne miejsce, ponieważ do naszych domów.

Platforma powstała z myślą o osobach wykonujących regularne testy krwi – kobietach w ciąży i rodzicach z małymi dziećmi, osobach starszych, niepełnosprawnych lub przewlekle chorych, dla których wizyta w stacjonarnym punkcie pobrań jest utrudniona, wiąże się z ryzykiem lub stresem, a także o osobach pracujących, które nie chcą tracić czasu w kolejkach. Pacjent wybiera interesującą go usługę na stronie internetowej, ustala datę i godzinę oraz miejsce badania. Może wybrać specjalistę, który przeprowadzi wizytę – każdy z członków zespołu medycznego posiada profil z opisem oraz opinie innych pacjentów na jego temat. Na tym nie koniec. Wyniki badań można sprawdzić online i przesłać do konsultacji ze specjalistą, który odpowie w ciągu 24 godzin.

– Dużą grupę naszych klientów stanowią firmy. Choć wiele z nich oferuje pakiety medyczne, pracownicy nie badają się regularnie. Dlatego firmy zapraszają nas do siebie. To dla nich gwarancja, że pracownik zostanie przebadany – tłumaczy Dominik Swadźba.

Czytaj dalej