Wakacje 2021: Internet zmieni podróżowanie?

15 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Lot samolotem
Źródło: Pexels.com

Wakacje 2021 przed nami, a dla wielu osób ten rok oraz poprzedni czas był pełny przeszkód. Jednak ekonomiści spodziewają się zmian. Pomoże w tym Internet?

W 2020 roku cała ludzkość była świadkami trudnego czasu, którego skutki widzimy obecnie. Na szczęście sytuacja wydaje się po pierwsze stabilizować, a po drugie dawać nadzieję na przyszłość. Ekonomiści ze Stanów Zjednoczonych przeprowadzili badania wśród grupy osób w wieku 20-30 lat, którzy zarabiają do około 100 tysięcy USD rocznie. Okazuje się, że popularni millenialsi zamierzają tegoroczne wakacje poza miejscem zamieszkania, wydając na wyjazd nawet 5 tysięcy dolarów. Choć są to badania przeprowadzone za oceanem, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że podobne zjawisko zaobserwujemy w Europie.

Świat przygotowuje się na zmiany. Pomoże Internet

Oczywiście w związku z tym, że do aktywnego poruszania się po świecie trzeba dopełnić więcej formalności, zwykła odprawa na lotnisku może trwać nawet trzy razy dłużej! Jeśli przewidywania ekspertów z ekonomii się potwierdzą i niebawem będziemy świadkami boomu turystycznego wśród młodych ludzi, potrzebne są rozwiązania, które rozładują zatory i ułatwią podróżowanie. Rozwiązaniem tematu wydaje się wprowadzenie na większą skalę sieci 5G, ponieważ zapewnia ona zdecydowanie większy przesył danych w stabilny sposób. Dodatkowo wzrost popularności Internetu rzeczy również wydaje się w tej kwestii pomocny.

Popularyzacja smartfonów

Ludzie przenieśli się do Internetu

W 2020 roku bardzo wiele czynności, które jeszcze rok wcześniej odbywały się niemal wyłącznie osobiście, teraz przeniosły się do sieci. Od handlu do spotkań biznesowych, nagle okazało się, że niemal wszystko można wykonać przy pomocy komputera i dobrego dostępu do Internetu. W tych trudnych czasach jednymi z największych poszkodowanych są ludzie, którzy zajmują się turystyką, jednak ekonomia i świat nie lubią próżni. Dlatego ten, kto szybciej dostosuje się do aktualnej sytuacji, zyska przewagę nad konkurentami na rynku. W związku z tym biura podróży powinny rozwijać jeszcze mocniej internetową sprzedaż swoich usług. Również lotniska zastanawiają się, jak przyspieszyć obsługę pasażerów, jednocześnie ograniczając kontakt z drugim człowiekiem. Z innowacyjnym pomysłem wyszło lotnisko w Dubaju, ponieważ proponuje ono wirtualny paszport. Przy pomocy skanera siatkówki i odpowiednich dokumentów, dosłownie w kilka sekund można odprawić turystę. Czy w związku z tym realne podróżowanie nabierze bardziej cyfrowego charakteru? Jest to bardzo prawdopodobne!

Czytaj dalej