Huawei pokazuje, jak dbać o oczy w czasie pracy z komputerem

15 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Człowiek przy komputerze praca zdalna wzrok Huawei
Źródło: Pexels.com

Huawei wspólnie z Polskim Towarzystwem Optometrii i Optyki zwraca uwagę na higienę oczu w trakcie pracy z komputerem.

Dlatego ruszyła kampania społeczna pod nazwą “Włącz ochronę oczu”, jej głównym celem jest zwrócenie uwagi Polaków na dbanie o wzrok podczas długotrwałej pracy z komputerem w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Okazuje się, że wprowadzenie do swojego rytmu dnia prostych ćwiczeń i wskazówek opracowanych przez Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki podnosi jakość pracy oraz komfort oczu.


Huawei - 67% Polaków spędza więcej czasu przed ekranem komputera

Huawei zleciło przeprowadzenie badań pracowni IPSOS, z których wynika jasno, że 67% Polaków spędza więcej czasu przed ekranem komputera w porównaniu do 2019 roku. Blisko połowa ankietowanych (47%) uważa, że czas spędzony przed komputerem jest większy o nawet 3 godziny. Ma to też swoje konsekwencje, ponieważ 70% badanych skarży się na słabszą kondycję oczu. Objawia się ona przede wszystkim zwiększonym zmęczeniem, a także pogorszeniem jakości widzenia. Towarzyszy im łzawienie i pieczenie oka.

Face Mask digital

Smutne jest to według Huawei, że blisko 63% respondentów ma niewielką wiedzę na temat środków ochrony oczu, które bardzo często znajdują się już w wielu urządzeniach mobilnych. Mowa tu między innymi o redukcji niebieskiego światła, czy migotania ekranu.

Optometryści dostrzegają szereg problemów

Brak wprowadzenia szeregu środków ochronnych dla oczu ma swoje skutki. Do gabinetów na konsultacje zgłasza się coraz więcej osób z zespołem suchego oka, problemami z ostrością widzenia, czy skupienia uwagi na dłuższy czas. Powodem takich dolegliwości jest skupianie wzroku na obiektach, które stoją w niewielkiej odległości od twarzy. To obciąża wzrok. Spora grupa osób dostrzega problemy z czytaniem.

Chiny zaludnienie Azja


Niebieskie światło emitowane przez komputery wpływa na funkcjonowanie człowieka

Huawei zdaje sobie sprawę, że nadmierne korzystanie z urządzeń elektronicznych, które emitują niebieskie światło, może mieć przełożenie na kondycję oczu i ogólny nastrój człowieka. Dlatego kampania społeczna pod nazwą “Włącz ochronę oczu” ma uświadomić ludziom, że zbyt długie spoglądanie w ekrany szczególnie wieczorami, może wywoływać zaburzenia snu. To przekłada się na irytację w ciągu dnia, a także zmęczenie. Dlatego warto zadbać o swoje oczy, między innymi robiąc co godzinę pracy przy komputerze około pięciu minut przerwy od patrzenia w monitor komputera na obiekty znajdujące się w oddali. Również stosowanie kropli do oczu to bardzo dobry pomysł na wsparcie oczu w codziennych obowiązkach.

Czytaj dalej