Mikrofon studyjny nie tylko na Twitch - do czego się przydaje?

14 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Recenzje
Roccat Torch mikrofon
Źródło: Roccat Torch mikrofon

Twitch rośnie w siłę jako platforma, ponieważ to doskonałe miejsce do prowadzenia rozmów i nagrywania streamów z gry mobilnej. Jaki mikrofon do tego wybrać

Stream treści w Internecie cieszy się coraz większą popularnością. Głównie dotyczy on transmitowania na żywo rozgrywki online, jednak zdarzają się również spotkania z fanami podczas nagrania na żywo. Coraz częściej ludzie mają zbyt mało czasu na przeznaczenie kilkudziesięciu minut lub kilku godzin na spędzenie ich przed komputerem lub smartfonem, tylko dla jednego wydarzenia. W związku z tym traktują takie spotkanie, jako formę podcastu. A jak wiadomo podcast to przede wszystkim treść i dobry dźwięk. Więc jeśli umiemy zaciekawić swojego odbiorcę tym, co mamy do przekazania, warto również zadbać o odpowiednią jakość dźwięku. Dzisiaj niemal każdy może pozwolić sobie na sprzęt, który oferuje dźwięk miły dla ucha w związku z tym zakup mikrofonu studyjnego to coś więcej niż gadżet dla profesjonalnych streamerów czy twórców na platformie YouTube.

Słuchawki i mikrofon do gier online

Jeśli w grę wchodzi również rozgrywka online, gdzie istnieje interakcja głosowa pomiędzy graczami, również warto zadbać o dobrą jakość dźwięku. Na rynku z powodzeniem znajdziemy specjalistyczne zestawy, które łączą w sobie przede wszystkim słuchawki z mikrofonem. Jednak dla osób, które lubią bardziej tradycyjne rozwiązanie, czyli podział na dobrej jakości słuchawki, wyłącznie do odbierania dźwięków i mikrofon, również coś się znajdzie. Taki jasny podział na te dwa akcesoria wygląda dużo bardziej profesjonalnie, a poza tym, gdy coś zostało do czegoś zbudowane od początku do końca, przynajmniej w teorii ma lepsze parametry od pewnych półśrodków, czyli słuchawek z mikrofonem w jednym.

Rocca Torch controler

Czy dobry mikrofon studyjny musi być drogi?

Wydaje się to zupełnie naturalne, że wraz ze wzrostem ceny za konkretny produkt powinna również wzrosnąć jakość. Jednak nie oznacza to, że w każdym przypadku musimy kupować najdroższy sprzęt, żeby osiągnąć najlepszą jakość. Szczególnie na początku przygody z nagrywaniem dźwięków lub transmitowaniem czegoś do sieci, powinniśmy zwrócić uwagę na dobrą relację jakości do ceny. W sklepach znajduje się sporo firm, które za relatywnie niewiele pieniędzy oferują całkiem sporo. Dlatego, jeśli wydaje się nam, że początek streamowania lub nagrywania treści, po pewnym czasie może nie być dla nas i odłożymy to na półkę, najlepiej kupić rozsądnie.

Roccat Torch - propozycja dla mistrzów oszczędzania!

Firma Roccat od wielu lat zajmuje się produkcją akcesoriów ze świata gamingu. Jednak postanowili oni pójść dalej i pokazali niedawno swój pierwszy mikrofon studyjny o nazwie Roccat Torch. To propozycja dla wszystkich, którzy poniżej 500 zł chcą kupić dobry mikrofon do początku swojej przygody z wieloma możliwościami, jakie daje forma nagrań w sieci. Co znajdziemy w środku tego sprzętu? Do dyspozycji klientów oddano dźwięk w 24-bitowej, wysokiej rozdzielczości z częstotliwością próbkowania sięgającą 48 kHz. Kluczowe dla niektórych osób z pewnością jest to, że można nagrywać dźwięk z dalszej odległości od mikrofonu i utrzyma on swoją dobrą jakość. W osiągnięciu odpowiedniej głośności pomoże specjalny tryb "Whisper", który pozwoli na automatyczne zwiększenie decybeli przy nagrywaniu szeptu.

Oczywiście urządzenie dysponuje technologią plug and play przez gniazdo USB, dzięki czemu możemy nagrywać dźwięki mikrofonem niemal natychmiast po podłączeniu go do komputera. Dla wygody użytkowników zaproponowano również możliwość wyciszania i wzbudzania mikrofonu gestami.

Czytaj dalej