Motoryzacja: Michelin świętuje 35 lat współpracy z BMW

14 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Moto
BMW X3 Michelin Pilot Sport 4
Źródło: Michelin.com

Owocna współpraca Michelin z BMW przez ostatnie 35 lat obejmowała wiele modeli, dzięki czemu rozwijała i rozwija się motoryzacja na całym świecie.

Motoryzacja to współpraca wielu dziedzin, które działając w pełnej harmonii, dają produkty budzące emocje. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę BMW, dlatego od trzydziestu pięciu lat współpracuje z jednym z liderów branży oponiarskiej - marką Michelin. "Wprowadzone trzy i pół dekady temu oryginalne BMW M3 było pierwszym z linii samochodów, które od tego czasu zyskały status ikony. Jak wszystkie generacje modelu, które poszły w jego ślady, był on wyposażony w opony Michelin. Dzisiaj BMW Group po raz kolejny zaufało Michelin, wyposażając nowe BMW M3 i BMW M4 Coupé, których osiągi i zwinność zachwycą fanów samochodów sportowych w najnowsze opony. Na skutek tego BMW może służyć zarówno jako samochód rodzinny, jak i wziąć udział w wyścigu na torze" mówi Ludovic Leguem, menedżer ds. komunikacji marek, produktów i technologii w BMW Group France.

Motoryzacja rozwija się dzięki wyczerpującym testom na torach

Inżynierowie z BMW i Michelin ściśle współpracują, aby wyprodukować dostosowane do potrzeb kierowców opony, nadające się do użytku drogowego i torowego. Mają symbol gwiazdy na bokach, co potwierdza, że ​​zostały zaprojektowane dla BMW. W trakcie opracowywania opony te są testowane na zwykłych drogach i torach, takich jak Nürburgring w Niemczech, nie wspominając o francuskich torach testowych BMW i Michelin odpowiednio w Miramas i Ladoux oraz na polach testowych Idiada w Hiszpanii.

Tests BMW X6 Michelin Pilot Sport 4

Nowa konstrukcja bieżnika w oponach Michelin podnosi standardy w branży

Ambitne rezultaty, do których dążyli inżynierowie BMW M razem z MICHELIN Pilot Sport 4S * i MICHELIN Pilot Sport Cup2 * Connect, zainspirowały nas do wykorzystania najlepszej technologii w tych dwóch konkretnych oponach” - mówi Pierre Chaput, inżynier ds. Rozwoju tych rozwiązań MICHELIN do nowego BMW M3 Competition sedan i BMW M4 Coupé. „Dzięki innowacyjnemu projektowi bieżnika obaj przekraczają granicę pod względem zapewnianej przyczepności, a ich konstrukcja zapewnia wysoki standard precyzji i sportowych osiągów, które są znakami rozpoznawczymi serii BMW M.”

Dwa rodzaje opon Michelin do dwóch zastosowań

Uznane z osiągów na zwykłych drogach i torach, MICHELIN Pilot Sport 4S * to starannie wyważony pakiet, który łączy w sobie doskonałą przyczepność z kontrolą, radością z jazdy i długą żywotnością. Technologia zastosowana w budowie bieżnika szczególnie korzystnie wpływa na osiągi przednich opon - obejmuje połączenie czterech mieszanek wybranych w celu uzyskania optymalnej przyczepności na suchych drogach, precyzyjnego prowadzenia i charakterystycznej przyczepności na mokrej nawierzchni.

BMW Michelin Pilot Sport 4S

MICHELIN Pilot Sport Cup 2 Connect * to opona wyścigowa zatwierdzona do użytku drogowego, która zachwyci kierowców poszukujących prawdziwej ekscytacji i satysfakcji za kierownicą. Jest to pierwsza opona produkcyjna z możliwością pełnego łączenia i może być używana w połączeniu z MICHELIN Track Connect, aplikacją, która zapewnia zalecenia dotyczące ciśnienia i temperatury w oponach, aby zapewnić optymalne prowadzenie i wyjątkowe wrażenia, a także krótsze czasy okrążeń, mniejsze zużycie i większą spójność, gdy używany na torze wyścigowym. Podobnie jak Michelin, BMW M od dawna jest mistrzem innowacji i osiągów i jest pierwszym producentem, który wybrał opony MICHELIN kompatybilne z MICHELIN Track Connect jako wyposażenie oryginalne.

Czytaj dalej