Pieniądze dostępne na żądanie?! Nowy pomysł na problemy finansowe

13 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Credit Cards pieniądze na żądanie
Źródło: Pixabay.com

Wiele osób uważa, że zarabia zbyt mało w porównaniu do ich potrzeb, dlatego pozyskiwanie pieniędzy na żądanie wydaje się spełnieniem marzeń

Koszty życia sukcesywnie rosną, jednak pensje nie są tak skore do rozwoju. Dlatego wiele osób potrzebuje większego dostępu do gotówki, ponieważ inflacja obniża siłę nabywczą pieniądza i obniża wartość oszczędności. W trudnych ekonomicznie czasach ludzie poszukują pracy lub aktywnie działają zawodowo w takich sektorach, które mogą gwarantować wynagrodzenie ledwo pokrywające wszystkie potrzeby. Ze względu na to, że w gospodarce mamy obecnie na zmianę rynek pracodawcy i pracownika, szybka i co bardzo ważne korzystna zmiana pracy, to obecnie wyzwanie. W związku z tym dużą popularnością cieszą się kredyty na tak zwany klik. Przyczyny zaciągania zobowiązania są bardzo różne. Jednak powstała nowa alternatywa.

Żyjemy w cywilizacji natychmiastowej nagrody

Cierpliwość ludzi związana z różnymi sytuacjami, jest obecnie na dużo niższym poziomie niż jeszcze kilkanaście lat temu. Chcemy obejrzeć odcinek ulubionego serialu? Włączamy platformę VOD. Potrzebujemy się z kimś zaprzyjaźnić lub wejść w związek? Wchodzimy w aplikację do spotkań i przesuwamy w prawo do skutku. Bez nadmiernego rozmawiania, przeznaczania swojego czasu i całego procesu budowania relacji z drugim człowiekiem. Chcemy kupić sobie nowe spodnie, buty lub telewizor? Wybieramy odpowiedni sklep internetowy i bez wychodzenia z domu niemal natychmiast mamy ten towar pod domem. Dlatego zupełnie normalne wydaje się oczekiwanie dostępu do pieniędzy w konkretnym momencie. Ludzie młodzi mają większe problemy finansowe, przynajmniej statystycznie, ponieważ zarabiają mniej lub mają większe skłonności do nadmiernych wydatków. Pieniądze na żądanie wydają się dla nich idealną opcją na życie.

Smartfon z dobrym procesorem

Pieniądze dostępne natychmiast? Tak, ale...

Oczywiście istnieje możliwość otrzymania pieniędzy niemal natychmiast. Z jednej strony możemy pożyczyć je od rodziny lub wziąć kredyt. Na rynku pojawiła się również trzecia możliwość. Pieniądze na żądanie to propozycja dla wszystkich, którzy chcą finansowania tu i teraz. Aplikacja mobilna pozwala na dostęp do środków finansowych praktycznie natychmiast, nawet przed otrzymaniem wynagrodzenia z pracy. Następnie pieniądze pobiera się z konta użytkownika lub odlicza od pensji.

Idea Flexee powstała z potrzeby, jaką zauważyłem na rynku i w swojej wieloletniej karierze zawodowej – to potrzeba dostępu do wynagrodzenia częściej niż raz w miesiącu – czytamy na stronie cyfrowa.rp – Od razu skojarzyłem to ze zmieniającym się rynkiem pracy, w kierunku pracy „na żądanie” oraz generalnie ze zmianą całej ekonomii, w której społeczeństwo chce mieć dostęp do usług i produktów tu i teraz. Połączyłem te elementy i zauważyłem brak na rynku produktu, jakim byłby natychmiastowy dostęp do tego, co pracownik zarobił, w sposób prosty, w telefonie – kontynuuje.

Czytaj dalej