Motoryzacja z Korei zaczyna szturm na rynek! Kia EV6 już jest!

13 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Moto
KIA EV6 premiera w Polsce!
Źródło: KIA

Motoryzacja w ostatnim czasie przechodzi duże zmiany i teraz każdy szanujący się producent musi mieć SUV-a z napędem elektrycznym. Tak chce też Kia.

Samochody elektryczne cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego Kia również postanowiła dołączyć do grona producentów, którzy mają w swojej gamie modelowej pojazdy zasilane z gniazdka. Jedną z największych premier 2021 roku, jest z pewnością pojawienie się na rynku modelu EV6. To bardzo odważnie zaprojektowany samochód elektryczny, który łączy w sobie najnowszą filozofię projektowania koncernu Kia. Uzupełniające się przeciwności widać przypadały do gustu Europejczykom, ponieważ już od początku maja można składać zamówienia na ten wyjątkowy samochód. Wszystko przez rosnące zainteresowanie i wręcz naciski ze strony klientów, aby taka możliwość pojawiła się wcześniej. Pierwsze egzemplarze wyjadą na europejskie drogi w czwartym kwartale 2021 roku.

Czym zaskakuje motoryzacja z Korei?

Na pewno musimy przyzwyczaić się do zdecydowanie odmiennego wyglądu w porównaniu do europejskiej konkurencji. Takie podejście oznacza, że są to pojazdy dla osób, które cenią sobie wyrazistość i chcą one nieco wyjść poza ramki przyjętych wcześniej kanonów piękna i elegancji. Poza tym w stosunkowo rozsądnej cenie Kia oferuje bardzo bogaty pakiet wyposażenia oraz zaskakującą wręcz jakość materiałów. Spokojnie momentami są one nawet lepsze od konkurentów ze słynnego na całą motoryzację segmentu premium.

Na szczególną uwagę zasługują z pewnością dwa 12,3" ekrany, które umieszczono w kabinie EV6. Z drugiej strony pamiętano o elegancji i klasycznych elementach, ponieważ w epoce cyfryzacji niemal wszystkiego, nadal będą dostępne przyciski i przełączniki do podstawowych funkcji pojazdu. "Chcemy, aby nasze samochody zapewniały intuicyjną obsługę, która ułatwia codzienne życie naszym klientom. Naszym celem jest zaprojektowanie jej w taki sposób, aby była nie tylko nowatorska, jak na samochody elektryczne przystało, ale również charakterystyczna dla aut naszej marki. Pomysły projektantów muszą iść w parze z celem marki. Teraz idą i są ze sobą bardziej powiązane niż kiedykolwiek wcześniej. W centrum wszystkiego, co robimy znajdują się odbiorcy, naszych samochodów, którzy mają wpływ na każdą decyzję, którą podejmujemy” – mówi Jason Jeong, Prezes Kia w Europie.

KIA EV6 wnętrze 2021

Nowy samochód elektryczny od 179 900 zł

Na koniec cena, ponieważ ten aspekt jest bardzo ważny przy zakupie samochodu. Okazuje się, że Kia EV6, może być już nasza, jeśli w salonie zostawimy 179 900 zł. Taką cenę zaplanowano dla przedsprzedaży. Aktualnie do wyboru są wersje EV6 z dużym akumulatorem o pojemności 77,4 kWh, który zapewnia zasięg do 510 km lub standardowym o pojemności 58 kWh, a także odmiany z napędem na tylne (RWD) lub na cztery koła (AWD). Ponadto, do wyboru są cztery wersje wyposażenia, które różnią się wystrojem wnętrza i detalami nadwozia.

Czytaj dalej