Google zmienia politykę wyszukiwania! Co to dla Ciebie oznacza?

13 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Samsung Smart Monitory
Źródło: samsung news

Internet jest miejscem, w którym istnieją obok siebie złe i dobre rzeczy, niemal obok siebie. Niektórzy uważają, że tych pierwszych jest więcej.

Każda osoba, która na co dzień korzysta z Internetu, powinna mieć świadomość, że wszystko, co tam umieszcza w zasadzie, nie znika. Możemy niektóre z tych rzeczy usnąć, jednak brakuje stuprocentowej pewności, że ktoś w tym czasie, gdy dany dokument lub zdjęcie były dostępne, nie zrobił ich kopii. Niektóre z tych obrazów nie powinny trafić do powszechnej wiadomości, jednak istnieją sytuacje, w których ludzie decydują się na wykorzystanie wizerunku obcej osoby w kampanii reklamowej. To jest. jeden z najlepszych scenariuszy, ponieważ gorsze wersje zakładają, że zdjęcie stanie się memem lub powodem do złośliwych komentarzy. Dlatego Google postanowił z tym walczyć i zmienia on zasady wyszukiwania, żeby chronić internautów przed takimi zagrożeniami.

Google może usunąć stronę po zgłoszeniu

Ze względu na to, że Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie, ludzie umieszczają w niej informacje, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Po drugiej stronie znajdują się informacje nierzetelne i oczerniające czyjś wizerunek. Dlatego amerykański gigant postanowił walczyć z tego rodzaju stronami, ponieważ są one szkodliwe. Jednak rolą lidera w branży powinno być również udoskonalanie i przedstawianie unikatowych rozwiązań. Dlatego Google zapowiedziało, że wprowadzi drobne zmiany, które powinny poprawić skuteczność wyszukiwania takich materiałów. Mowa tutaj między innymi o Multitask Unified Model (MUM) - będzie miała duży wpływ na wyniki wyszukiwania. Takie rozwiązanie ma poprawić usuwanie szkodliwych witryn z internetu. W jaki sposób? Ma to być w dużym stopniu zautomatyzowane. Teraz oczekiwanie, aż Google zatwierdzi wniosek, nie będzie konieczne.

Google praca zdalna internet pieniądze finanse

Kradzież wizerunku

Nasz wizerunek ochrania także kodeks karny. Art. 190a § 2 k.k., wprowadza sankcje za przestępstwo kradzieży tożsamości. Przestępstwo to polega na poszywaniu się pod inną osobę, wykorzystując do tego jej wizerunek lub inne dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej. Każdy, kto narusza ten przepis podlega karze pozbawienia wolności do trzech. Jeśli działanie sprawcy wywoła chociażby próbę samobójstwa poszkodowanego, za czyn ten będzie mógł trafić do więzienia nawet na 10 lat. Opierając się zatem na art. 24 k.c. oraz art. 83 w zw. z art. 78 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, w przypadku naruszenia naszego wizerunku mamy prawo żądać:
• zaniechania dalszego rozpowszechniania wizerunku
• doprowadzenia do usunięcia skutków naruszenia prawa do wizerunku,
• otrzymania nawet trzykrotności wartości wynagrodzenia za wykorzystanie wizerunku (gdy naruszenie tego prawa ma charakter zawiniony),
• odszkodowania za doznaną krzywdę związaną z naruszeniem,
• przekazania określonej sumy na wskazany przez uprawnionego cel społeczny.

Czytaj dalej