Tablet rozwiązaniem na współczesne czasy? Home office zmienił wszystko

13 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Tablet iPad praca zdalna
Źródło: Pexels.com

Odkąd popularne stało się zdalne nauczanie, w polskich domach pojawił się spory problem z niedoborem sprzętu. Rozwiązaniem tego problemu mogą być tablety.

Praca w systemie zdalnym to był prawdziwy test dla Polaków. Wiele rodzin posiada jeden komputer stacjonarny lub laptop do podstawowej komunikacji w formie wysyłania maili i przeglądania internetu. W zamożniejszych domach każde dziecko ma swój komputer, lub rodzeństwo dzieli się sprzętem. Jednak w czasie, gdy zdalne nauczanie i pracowanie to codzienność dla sporej grupy osób do łask mogą wrócić tablety.

Sprzęt z brakiem tożsamości - początki tabletów

Z perspektywy czasu wydaje się, że tablety pojawiły się na rynku zbyt wcześnie. Jeszcze kilka lat temu producenci przestali rozwijać niektóre projekty, można było odnieść wrażenie, że brakuje pomysłu, jak sprzedać tablet. Dodatkowo w sprzedaży pojawiły się coraz lepsze laptopy. Ich wydajność rosła, natomiast spadała waga i cena. Razem ze smartfonami zaczęły one wypychać tablety, aby sprowadzić je do niszy.

Dzisiaj tablet ma wiele zastosowań - szkoła to dopiero początek

W sektorze tabletów doszło do sporego monopolu, ponieważ wiele osób na słowo tablet posiada skojarzenie iPad. Chociaż w sprzedaży są inne produkty o konkurencyjnej cenie i porównywalnych parametrach. Spora grupa osób zaczyna łączyć smartfona z tabletem oraz laptopem. Omawiany sprzęt stanowi pomost pomiędzy tymi urządzeniami. Dobrej klasy tablet łączy w sobie mobilność smartfona z najlepszymi cechami laptopa. Przeglądanie internetu, oglądanie krótkich filmów i wykonywanie odręcznych notatek nigdy nie było tak proste.

Razer mysz gaming DeathAdder

W 2021 roku liczba komputerów i tabletów wzrośnie

Przewidywania ekspertów są jednoznacznie, ponieważ zakładają oni, że sprzęt elektroniczny w postaci komputerów i tabletów w tym roku utrzyma się na fali. Rosnące zapotrzebowanie wynikające ze zmiany stylu życia to nowe rozdanie dla wielu producentów. To może zrewolucjonizować rynek i kto wie, może dla wielu osób synonimem słowa tablet nie będzie już iPad? Powodem takiej zmiany jest konkurencyjna cena tabletów w porównaniu do laptopów lub komputerów stacjonarnych. Aktualnie domownicy w postaci rodziców i dzieci potrzebują indywidualnego sprzętu do nauki zdalnej i pracy w trybie home office.

Razer giełda klawiatura gaming esport


Nowy iPad od Apple wiosną 2021? Walka o pozycję lidera trwa

W środowisku osób odpowiedzialnych za sprzęt elektroniczny pojawiają się plotki o nowym iPadzie. Być może już w kwietniu światło dzienne ujrzy kolejne wcielenie iPada Pro. Jednak ciekawą propozycją ma być podstawowy iPad, który ma kosztować jedyne 299 USD. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i wypatrywać premiery.

Czytaj dalej