Prąd elektryczny do kopania kryptowalut prosto z elektrowni!

12 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Bitcoin kopalnia krypto walut
Źródło: Pixabay.com

Kryptowaluty przeżywają prawdziwy rozkwit, dlatego zupełnie normalne jest to, że coraz więcej firm się nimi interesuje. Wśród nich jest muzeum z elektrownią!

Kryptowaluty to z pewnością jedno z ciekawszych zjawisk, jakie obserwujemy niemal od początku XXI wieku. Aktualnie nic nie wskazuje na to, żeby rosnące zainteresowanie wirtualnymi walutami w jakikolwiek sposób stanęło. W tej sytuacji zupełnie naturalne wydaje się też rosnące zaciekawienie tym tematem ze strony różnych firm z całego świata. Kryptowaluty mają wiele zalet, a do jednej z największych można zaliczyć niezależność od centralnego systemu finansowego, który ma wpływ na kursy tradycyjnych walut. Dodatkowo technologia blockchain sprawia, że te rozwiązania są prawdopodobnie przyszłością Internetu oraz być może inwestowania.

Bitcoin i inne wirtualne waluty stają się problemem!

Jednak nie wszystko może być idealne, co wielokrotnie pokazała ludzkość. Przede wszystkim politycy bardzo nieprzychylnie podchodzą do rozwiązań, które funkcjonują poza systemem i nie mogą mieć nad tym większej kontroli. Wtedy niemal w każdym przypadku robi się wszystko, żeby w możliwie największym stopniu utrudnić rozwijanie tego sektora. W skrajnych przypadkach najlepszym z punktu widzenia władzy posunięciem jest jego delegalizacja. Dlatego Chiny dość intensywnie walczą między innymi z kopalniami kryptowalut. To miejsca wyposażone w określoną liczbę serwerów, które poszukują odpowiednich kryptowalut. Do ich zasilania potrzebny jest prąd elektryczny. Zwiększone zużycie ma być jednym z czynników jeszcze silniejszego zatrucia środowiska, w związku z tym rządzący pracują nad delegalizacją takich nowoczesnych kopalni. Stany Zjednoczone powoli dołączają się do tego procederu, co z pewnością może nie spodobać się jednej z elektrowni.

Elongate Bitcoin kryptowaluta

Muzeum przekształcone na kopalnię kryptowalut

W jaki sposób najlepiej produkować prąd elektryczny? Oczywiście z pomocą przychodzi elektrownia na wodę, ponieważ korzysta ona z odnawialnych źródeł energii, w związku z tym jest ekologiczna. Do kopania kryptowalut prąd elektryczny można pobierać z elektrowni wodnej w Mechanicville w pobliżu Albany w stanie Nowy Jork. Prawdopodobnie to najstarszy działający zakład energii odnawialnej na świecie – Uważamy, że jest to najstarszy, wciąż działający, zakład energii odnawialnej na świecie – powiedział serwisowi Times Union dyrektor generalny Albany Engineering Corp. Jim Besha. Elektrownia wykorzystuje swoją moc głównie do kopania kryptowalut, ponieważ ogólnokrajowa sieć płaci 3 centy za kilowatogodzinę. Zarządcy bardziej opłaca się wydobywać Bitcoin, ponieważ zyskuje w przybliżeniu 9 centów z każdej kilowatogodziny. – To najlepszy rodzaj wydobywania Bitcoinów, ponieważ używamy energii odnawialnej. Po prostu robimy to na boku, eksperymentujemy z tym. Kupujemy używane serwery do kopania – twierdził Besha w rozmowie z Times Union.

Niestety cały eksperyment i to wyjątkowe miejsce na mapie kryptowalut może przestać istnieć, ponieważ stan Nowy Jork zastanawia się nad zakazem kopania kryptowalut. Być może pod pretekstem zbyt dużego zapotrzebowania na energię przez taką kryptowalutę.

Czytaj dalej