Kia Sportage 2021 - motoryzacja przeciwieństw, które się uzupełniają!

12 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Moto
Kia Sportage 2021 premiera
Źródło: KIA

Kia pokazuje, jak motoryzacja może obalać schematy, ponieważ nowa filozofia marki w projektowaniu swoich samochodów, zdecydowanie stawia na wyrazistość.

Kia od przynajmniej kilku lat pozbyła się już kompleksu gorszego producenta względem europejskich marek. To, co prezentuje koreański gigant motoryzacyjny, wzbudza zainteresowanie, ponieważ jego najnowsze projekty wymykają się spod europejskiej kalki. Dodatkowo jakość wykonania i trwałość jest dostępna nadal w przystępnej cenie. Mimo że ceny samochodów sukcesywnie rosną przez europejskie przepisy. Trzeba sobie powiedzieć jasno, aktualnie premierowy model Kia sprawia, że motoryzacja patrzy na niego z dużą uwagą. Podobnie jest w przypadku najnowszej generacji popularnego SUV-a z Korei, czyli Kia Sportage 2021, którego zaprojektowano specjalnie na europejski rynek.

Niemcy, Stany Zjednoczone, Korea i Chiny w projekcie!

Dzisiaj projektowanie samochodów, to skomplikowany i bardzo często międzynarodowy projekt, który skupia wokół siebie ekspertów z różnych dziedzin. W przypadku najnowszego Kia Sportage widać to bardzo dokładnie, ponieważ w konstruowaniu najnowszej generacji popularnego SUV-a pomagały biura projektowe w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Korei oraz w Chinach.

"Opracowanie Sportage dało naszym utalentowanym zespołom projektowym niesamowitą okazję do zrobienia czegoś nowego. Jednocześnie, mogliśmy czerpać inspirację z niedawnego odświeżenia marki i jej loga oraz zaprezentowania EV6. Wszystko razem sprawiło, że nowy Sportage przyciąga uwagę nowoczesnym i innowacyjnym, jak na SUV-a, designem. W przypadku nowego Sportage nie chcieliśmy zrobić wyłącznie kroku naprzód. Naszą ambicją było przejście na zupełnie inny poziom designu w segmencie SUV-ów.” - mówi Karim Habib, wiceprezes i dyrektor Global Design Center. „Kiedy zobaczysz nowego Sportage z jego elegancką, ale dynamiczną sylwetką i usiądziesz w kabinie z pięknymi detalami i materiałami najwyższej klasy, potwierdzisz, że osiągnęliśmy cel i wyznaczamy nowe standardy. Wierzymy, że nowy Sportage odzwierciedla przyszłość marki Kia i jej kolejnych modeli.”

Kontrowersyjnie na zewnątrz i elegancko w środku

Wspominaliśmy o tym, że nowa filozofia Kia nazywa się: przeciwieństwa, które się uzupełniają. I dokładnie widać to na przykładzie zewnętrznej linii nadwozia oraz tego, co czeka nas w środku. Na zewnątrz widać ostro poprowadzone linie, które tworzą bardzo wyrazistą sylwetkę, pełną geometrycznych kształtów. Z kolei w środku widzimy elegancko zaprojektowane wnętrze prawdopodobnie z bardzo wysokiej jakości materiałów. Oczywiście z mnóstwem technologicznych gadżetów na miarę samochodu XXI wieku. Czy może się to podobać? Z pewnością, ponieważ Kia zyskuje wielu fanów na całym świecie.

Kia Sportage 2021 wnętrze

Czytaj dalej