Internet zyska do 2025 roku! Ludzie chcą więcej życia w sieci!

12 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Laptop biznes internet przyszłość
Źródło: Pixabay.com

W 2020 roku zwrot w kierunku nowych technologii był bardzo wyraźny. Wiele na to wskazuje, że ten trend zostanie z nami na długo. Internet zaczyna dominować

W 2020 roku świat przeżył prawdziwy szok, gdy okazało się, że sporą część naszego codziennego życia należy przenieść do wirtualnej rzeczywistości. Choć były obawy, czy to może się udać, okazało się, iż jesteśmy na to technologicznie gotowi. Tematem pod dyskusję było to, czy jako społeczeństwo sobie poradzimy z tak dużą zmianą, jednak ten egzamin też zdaliśmy dobrze. Oczywiście jakość zdalnego nauczania wymaga poprawy, a teleporady w obecnej formie w Polsce, są dla wielu osób nie do przyjęcia. Jednak eksperci i analitycy cyfrowych technologii uważają, że powrót do trybu życia z 2019 roku, jest w zasadzie niemożliwy. Oczywistym powodem jest wygoda, niekoniecznie kwestie zdrowotne.

Zdalne nauczanie, praca z domu i zakupy online - to lubimy?

Chociaż zwolenników zdalnego nauczania jest zdecydowana mniejszość, gdy mówimy o szkole i młodszych dzieciach, to w przypadku dorosłych sytuacja wygląda mniej jednoznacznie. Okazuje się, że dorośli doceniają możliwość poszerzania swoich kwalifikacji z domu, bez uczestniczenia w grupowych zajęciach na żywo oraz bez kłopotliwych dojazdów. Prywatne uczelnie i najlepsze uniwersytety na świecie, bardzo dobrze poradziły sobie z tym wyzwaniem i nadal oferują jakość nauczania na bardzo wysokim poziomie. W tej sytuacji Internet wraz z rozwojem technologii 5G może tylko pomóc.

Biuro drukarka wymiana tusz

Praca zdalna dla wielu ludzi jest również wygodna. Oczywiście spora grupa osób wykorzystuje ten czas na swoją korzyść i niekoniecznie chce pracować, ale w pewnych sytuacjach ograniczenie miejsca pracy niemal wyłącznie do mieszkania, czy domu, ma swoje plusy. Są one głównie po stronie korporacji, ponieważ utrzymywanie dużych powierzchni biurowych dla dziesiątków pracowników, przestaje mieć kluczowe znaczenie dla prowadzenia firmy. Dodatkowo takie platformy komunikacyjne, jak Zoom, czy Microsoft Teams pozwalają na video konferencje i ustalanie szczegółów pracy w zespole.

Na koniec najwięksi szczęściarze 2020 roku, czyli osoby zajmujące się sprzedażą online. To oni najwięcej zyskali niemal ze wszystkich grup społecznych, ponieważ konsumpcja w Internecie osiągnęła jakiś absurdalny wręcz wzrost. Ludzie na tyle polubili takie rozwiązania, że zapewne nie będą chcieli tak łatwo z nich zrezygnować.

Czas w Internecie wydłuży się

Szacuje się, że ludzie będą spędzać w sieci średnio o dziesięć godzin w tygodniu więcej. Ericsson opublikował swoje największe badanie konsumenckie, obejmujące opinie 2,3 mld konsumentów z 31 krajów. 75 proc. konsumentów przewiduje, że życiem w 2025 roku będzie kierować wygoda, siedmiu na dziesięciu spodziewa się również, że będzie trzeba zwracać większą uwagę na bezpieczeństwo i prywatność w sieci. Do 2025 roku czas spędzany online zwiększy się średnio o 10 godzin tygodniowo: zależność od platform online będzie zgodnie z oczekiwaniami utrzymywać się również po uspokojeniu sytuacji, a konsumenci przewidują, że do 2025 roku średnio dodadzą 2,5 usługi do swojej codziennej aktywności online. Podkreśla to znaczenie włączenia cyfrowego dla zapewniania równości i elastyczności w ramach „nowej normy”.

Klepsydra odliczanie czasu Sąd Ostateczny

Czytaj dalej