Tęsknisz za ładowaniem telefonu raz w tygodniu? IBM ma rozwiązanie!

12 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Smartfon e-mail
Źródło: Pexels.com

Firma IBM była największym producentem chipów na świecie i wraca na rynek z chipem, który odmieni każdy smartfon.

Postęp jest nieunikniony, dlatego co jakiś czas świat elektroniki dowiaduje się o nowoczesnym wynalazku. Tym razem efektem swojej pracy podzieliła się firma IBM. Jak przekonują jej eksperci smartfon i inne urządzenia, które będą miały w sobie nowatorski chip, zmienią się na zawsze. Oczywiście na lepsze, ponieważ wszystko, co do tej pory wiedzieliśmy o tych urządzeniach, przestanie mieć znaczenie.

Przyspieszenie rozwoju technologii 5G i 6G

Jakie korzyści zyskają klienci, gdy nowy smartfon trafi do ich dłoni? Wzrośnie przesył danych, dlatego rozwój technologii 5G i 6G nabierze rozpędu. Dodatkowo wirtualna rzeczywistość oraz rozszerzona rzeczywistość będą coraz popularniejsze. Aktualnie jedynym ograniczeniem do wprowadzenia najnowszej generacji Internetu na szeroką skalę są przeszkody techniczne. Jedną z nich jest zbudowanie odpowiedniej infrastruktury. Drugim aspektem jest dostosowanie sprzętu do możliwości, nowej szybkości przesyłu danych. Jednak to dopiero początek innowacji przygotowanej przez IBM, ponieważ sprzęt wróci również do przeszłości.

Smartfon wytrzyma dłużej bez ładowania

Jeśli ładowanie telefonu raz na tydzień to była optymalna częstotliwość podłączania do prądu, IBM uważa, że możemy do tego wrócić, jednocześnie ze wszystkimi atrakcyjnymi aplikacjami i funkcjami na pokładzie smartfona, które działają na 100%. Gdy uda się delikatnie zapomnieć o dostępności do prądu lub powerbanka, jakość życia użytkowników smartfonów i innej elektroniki z pewnością wzrośnie. A skoro już poruszamy temat jakości, w dużym skrócie opiszemy parametry najnowszego układu scalonego. Szybkość na poziomie o 45% lepszym niż obecnie oraz 75% wydajniejsza praca, co przekłada się na oszczędności.

Smartfon Xiaomi

Na gruntowne zmiany trzeba poczekać

Oczywiście w całej beczce miodu przedstawionej przez IBM jest również łyżka dziegciu, ponieważ przedstawiony szerzej światu układ scalony jest aktualnie w wersji demonstracyjnej. Do jego finalnego opracowania potrzeba przynajmniej kilka lat. Obecnie IBM korzysta z 7-nanometrowego układu scalonego. Opisane powyżej możliwości dotyczą 2- nanometrowego modelu. W przypadku podawania tych wartości im cyfra jest niższa, tym lepsze osiąga on parametry. Teraz doskonale widać, jak duża różnica jest pomiędzy generacjami. Szacuje się, że w 2026 roku najnowsza propozycja od IBM pojawi się na rynku.

Czytaj dalej