Koniec reklam w smartfonie! Dowiedz się, jak je wyłączyć

12 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
Samsung Galaxy S 21
Źródło: news.samsung.com

Niemal wszystkie platformy i aplikacje mobilne otrzymują finansowanie od reklamodawców. Jak wyłączyć reklamy w smartfonie z Androidem? To bardzo proste!

Niemal każdy portal internetowy i aplikacja mobilna są finansowane z reklam. Jednak wyskakujące okienka z promocjami, produktami i innymi usługami denerwują użytkowników. Na szczęście podobnie, jak w przypadku Ad Blocka na komputerach, również w smartfonie można pozbyć się reklam raz na zawsze. Można to zrobić przynajmniej na kilka sposobów. Ze względu na to, że przewagę na rynku w Polsce ma Android, opiszemy, jak zablokować pop-upy w Google Chrome.

Smartfon z uproszczoną przeglądarką Google Chrom

Ze względu na to, że pojawiające się reklamy mają wpływ na szybkość ładowania się strony oraz odpowiadają za większe zużycie transferu danych, warto zdecydować się na uproszczoną wersję przeglądarki Google Chrome na smartfonie. Dzięki temu Google rezygnuje ze wszystkich funkcji, które są zbędne. W tym obszarze znajdują się również reklamy. Jak włączyć tę opcję? Należy kliknąć w kropki po prawej stronie u góry ekranu, następnie wejść w ustawienia i wybieramy wersję uproszczoną. Od teraz reklama jest przeszłością.

Google weryfikacja dwuksładnikowa internet

Zachowaj funkcje przeglądarki i zapomnij o reklamach

Jeśli zależy nam na wszystkich funkcjonalnościach Google Chrome, ale wyskakujące reklamy utrudniają serfowanie po sieci, jest na to rozwiązanie. Podobnie, jak w pierwszym przykładzie należy uruchomić Google Chrome, a następnie wybrać trzy pionowe kropki. Dalej w ustawieniach wyszukujemy opcji - ustawienia witryn. Tam należy dezaktywować wyskakujące reklamy i Pop-upy. W ten sposób również w aplikacji mobilnej znikną wszystkie irytujące reklamy.

Skorzystaj z innej przeglądarki

Chociaż Google Chrome ma niemal rolę monopolisty, dobrze wiedzieć, że istnieją inne przeglądarki, które dbają skutecznie o prywatność użytkowników. W przypadku wersji komputerowych ciekawą alternatywą jest Firefox, jednak na urządzenia mobilne trafnym wyborem jest Opera. Ma ona skuteczny system blokowania większości reklam. Jeśli interesują nas bardziej egzotyczne rozwiązania, możemy skorzystać z tego, co oferuje "Rosyjski Google", czyli przeglądarka Yandex. Jednak w tym przypadku rosyjski cyfrowy gigant ma na swoim koncie skazę w postaci nadmiernego gromadzenia danych o użytkownikach. Być może niebawem w systemie Android znajdzie się podobna funkcja do tej oferowanej w IOS 14.5, gdzie użytkownik sam może wyłączyć opcje śledzenia przez różne strony i aplikacje. Wtedy podsyłanie spersonalizowanych reklam, będzie bardzo trudne.

Czytaj dalej