Porsche Taycan Turbo S z pakietem areodynamicznym od Zyrus Engineering

12 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Moto
Porsche Taycan
Źródło: Porsche

Porsche Taycan Turbo S to jedna z najmocniejszych wersji elektrycznej propozycji od niemieckiego producenta. Teraz może mieć nieco inny wygląd.

Samochody produkowane w Stuttgarcie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród zamożnych fanów motoryzacji. Porsche 911 to prawdziwa legenda marki, dlatego pojawienie się modelu w pełni elektrycznego z jednej strony było szokiem. Z drugiej strony to znak czasów, ponieważ każda szanująca się marka z segmentu premium ma w swojej gamie taki samochód.

Samochody elektryczne wyglądają mało dynamicznie

Producenci aut bezemisyjnych koncentrują się przede wszystkim na jak najmniejszych oporach powietrza. Dlatego większość projektów ma bardzo opływowe kształty, które mają pomóc w uzyskaniu optymalnego zasięgu na jednym ładowaniu. W ten sposób niemal wszystkie propozycje na rynku zasilane energią elektryczną wyglądają zwyczajnie. Oczywiście zdarzają się niemal futurystyczne projekty, jednak mają one niewiele wspólnego ze sportowym sznytem. To jeden z największych minusów elektrycznej motoryzacji.

Porsche Taycan z pakietem areodynamicznym Zyrus Engineering

W związku z tym, że Porsche niemal od zawsze wyróżnia się na tle innych marek, norweski tuner Zyrus Enginnering postanowił nadać mu jeszcze bardziej wyrazistych linii i delikatnie zmodyfikował model Taycan. W jaki sposób? Dodał kilka smaczków wokół całego nadwozia, które elektrycznym modelom niemieckiego producenta, nadają jeszcze więcej sportowych walorów estetycznych. Największe zmiany objęły przednią część Taycana, gdzie na przednim zderzaku pojawił się karbonowy splitter.

Norwegia Zyrus Engineering Porsche Taycan

Po bokach znajdziemy zmodyfikowane progi, które są dopasowane do koloru nadwozia, a tylną część elektrycznej rakiety, jak spokojnie możemy nazwać ten model Porsche, zamyka większy spojler oraz zmodyfikowany dyfuzor. Wszystko wykonano z włókien węglowych.

Zabieg estetyczny za 20 000 USD! Droższa strona motoryzacji

Porsche Taycan to jedna z droższych propozycji na rynku motoryzacyjnym zasilana z baterii. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Zyrus Enginnering, ponieważ za swoje modyfikacje życzy sobie bagatela 20 000 USD. Ręcznie wykonane elementy z włókna węglowego mogą się podobać, dlatego z pewnością znajdą one nabywców wśród entuzjastów motoryzacji przez duże “M”.

Zyrus Engineering Porsche Taycan Turbo S

Wtedy parametry na poziomie 760 KM w najmocniejszej odmianie oraz poniżej trzech sekund do 100 km/h mają zdecydowanie większe uzasadnienie, ponieważ drobne akcenty zwracają uwagę, że Porsche Taycan to jeden z najlepszych i najszybszych seryjnie produkowanych samochodów elektrycznych na świecie.

Czytaj dalej