Internetowy gigant Amazon zmienia dyrektora generalnego!

12 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
Amazon Shop aplikacja na telefon
Źródło: Pexels.com

Amazon zmienia dyrektora generalnego, ponieważ Jeff Bezos przechodzi na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej. Kto zastąpi założyciela firmy?

Informacja o zmianie na fotelu dyrektora generalnego Amazona może być dla wielu osób zaskoczeniem. Przez ponad ćwierć wieku Jeff Bezos budował swoje internetowe imperium i rywalizuje o tytuł najbogatszego człowieka na świecie z Elonem Muskiem. Jednak w trzecim kwartale 2021 roku na stanowisku dyrektora generalnego Amazona zobaczymy Andy Sassy. To zaufana osoba Jeffa, która ma wieloletnie doświadczenie w firmie.

Amazon - gigant Internetu wzbudzający kontrowersje

Mało istnieje na świecie firm, które są znane i wzbudzają tak skrajne emocje. Z jednej strony działania Amazonu wzniosły zmawianie produktów online na nowy poziom. Z drugiej strony wokół warunków pracy w magazynach giganta Internetu pod kątem wysyłki produktów na cały świat krążą wręcz legendy. Mówi się o wyzysku pracowników, niskich płacach i ciągłym nadzorze.

Jednocześnie działania Jeffa Bezosa, jako miliardera również spotkały się ze sporą krytyką opinii publicznej. Największe zaszokowanie wzbudziło wykupienie The Washington Post - popularnej w Stanach Zjednoczonych gazety. Niektórzy spekulują, że to z powodu złej prasy, jaka zaczynała pojawiać się wokół Bezosa i jego firmy.

Amazon magazyn praca

Dodatkowo Bezos kilkukrotnie był łączony z próbami lobbowania amerykańskich polityków, aby obniżyli oni podatki dla korporacji ze Stanów Zjednoczonych. Takie zagrania wywołały spore oburzenie wielu środowisk z rejonu polityki, a także biznesu.

Od pracy w McDonald’s do internetowej księgarni.

Internet i współczesne Jeffowi rozwiązania zawsze były w kręgu zainteresowań Bezosa. Już w wieku nastu lat aktywnie pracował w lokalnej restauracji McDonald’s. Po zakończeniu edukacji na Uniwersytecie w Princeton zaczął on pracę w startupie telekomunikacyjnym Fitel. Następnie po rozwoju swojej kariery w tej firmie, Bezos postanowił pracować na własny rachunek. W związku z tym, że Internet był zawsze czymś interesującym dla Jeffa, pojawił się pomysł zbudowania internetowej księgarni. Praca Jeff Bezos logo


300 000 USD od rodziców na start Amazona

Gdy projekt zaczął nabierać tempa w głowie Bezosa, otrzymał on aż 300 000 USD na start swojej firmy od rodziców. Po ponad dwudziestu pięciu latach obecności w biznesie jego majątek szacuje się na ponad 204 miliardy USD. W ten sposób Jeff Bezos dzięki swojemu internetowemu gigantowi znajduje się w ścisłej czołówce aktualnie najbogatszych ludzi na świecie i jednych z najzamożniejszych w historii.

Czytaj dalej