Sony prezentuje nowoczesny głośnik! Czy jest to w ogóle potrzebne?!

11 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Sony SRS głośnik naramienny
Źródło: Sony

Sony od czasu do czasu zaskakuje rynek swoimi nowościami, dlatego te słuchawki zasługują na artykuł. Czy ten sprzęt ma sens?

Współcześnie istnieje bardzo dużo możliwości słuchania muzyki, podcastów, czy rozmówcy. Dzisiaj do uzyskania wysokiej jakości dźwięku trzymanie słuchawki przy uchu w trakcie rozmowy lub używanie słuchawek podłączonych do urządzenia można uznać za relikty przeszłości. Obecnie bardzo dynamicznie rozwijają się wszelkie gadżety, które można połączyć ze sobą przy pomocy technologii bluetooth. Dzięki temu słuchawki sparowane ze smartfonem są bez kabla, głośnik bezprzewodowy może odtwarzać muzykę w dowolnym miejscu naszego domu, a klawiatura i myszka mogą swobodnie funkcjonować bez plątającej się sieci kabli. Wydaje się, że wszystko, co najbardziej funkcjonalne i przydatne w codziennym funkcjonowaniu, już powstało, więc tworzenie koła na nowo lekko mija się z celem. Aż do chwili, gdy Sony pokazuje najnowszy model głośników.

Głosy z ramienia

Pamiętacie tę scenę z kreskówek, gdy na jednym ramieniu siadał anioł, a na drugim diabeł i szeptali oni do ucha głównemu bohaterowi rozwiązania danego problemu? Tak obrazowo można porównać działanie głośników Sony o cudownej nazwie SRS-NB10. Dlatego dla lepszego czytania tego materiału zamiennie pojawią się nazwy Sony i SRS, ponieważ wiadomo, o co chodzi. Więc SRS to głośnik bluetooth, który nosimy na ramionach. Według producenta to idealna propozycja dla osób, które muszą pracować zdalnie, ponieważ jest to sprzęt bardzo lekki, utrzymuje się stabilnie na miejscu i zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku. Wszystko za sprawą głośników skierowanych ku górze, aby dźwięki trafiał bezpośrednio do uszu użytkownika. Takie rozwiązanie ma pomagać w idealnym odsłuchu konferencji, nawet przy niewielkiej głośności. Za to powinni być wdzięczni między innymi współlokatorzy, ewentualnie współpracownicy.

Następnym plusem urządzenia od Sony ma być wydajność baterii, ponieważ aktywne słuchanie muzyki, rozmowy i inne funkcjonalności mają być dostępne przez 20 godzin. Dopiero po tym czasie SRS rozładuje się i potrzebne jest wsparcie ze strony ładowarki. Już po dziesięciu minutach od podłączenia do prądu mamy mieć dostęp do kolejnej godziny bezproblemowego użytkowania.

Realna konkurencja dla słuchawek bluetooth?

Pojawia się pytanie, czy głośnik SRS to realna konkurencja dla słuchawek bluetooth. Bez realnego porównania dźwięku wydaje się, że nie ponieważ między innymi Apple, razem ze swoją najnowszą generacją Air Podsów oferuje bardzo dobrą jakość dźwięków i szybki czas ładowania oraz co równie ważne o wiele większą funkcjonalność. Być może różnicą na korzyść głośnika Sony, jest cena, jednak tak na serio to kwestia bardzo indywidualna, co jest dla kogoś lepsze. Jedyne argumenty, jakie przychodzą do głowy to łatwiejsza dbałość o higienę słuchu i ewentualne ułatwienie dla osób, które nie lubią słuchawek dousznych. Dodatkowo możliwość rozmawiania przez głośnik w telefonie, czy nawet głośnik bluetooth w mieszkaniu sprawia, że takie słuchawki Sony, to jedynie ciekawy gadżet i prawdopodobnie na tym koniec.

AirPods Pro 3

Czytaj dalej