Powerbank do telefonu? To coś więcej niż gadżety!

11 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Product power bank co wybrać
Źródło: Pixabay.com

Gadżety mają różne formy, od bardzo praktycznych po zupełnie nieprzydatne, ale wywołujące uśmiech na naszej twarzy. W przypadku powerbanka liczy się funkcja

Sezon wakacyjny to doskonały czas na mniejsze lub większe wyprawy. Każda podróż wymaga odpowiedniego przygotowania, ponieważ dzięki temu zwiększamy swoje szanse na przyjemności, a przy okazji dbamy o swoje bezpieczeństwo. Ktoś może zapytać, jak przygotowanie się do wyjazdu wiąże się z odczuwaniem przyjemności? Odpowiedź na to jest bardzo prosta, wtedy znacząco spada nasz poziom stresu w organizmie, ponieważ możemy efektywnie poradzić sobie z sytuacjami, które spotkają nas w trakcie wycieczki. Dzięki temu umysł koncentruje się na przyjemnościach, natomiast w ogóle nie zastanawia się nad tym, co by było gdyby wydarzyło się coś złego. Spakowanie odpowiednich rzeczy zależy przede wszystkim od naszego rodzaju wyjazdu. Nieco inaczej dobierzemy pomocne gadżety do zwiedzania miasta w porównaniu do wycieczki na górski szlak. Jednak istnieją pewne punkty wspólne, jak łączność ze światem.

Popularyzacja smartfonów

Powerbank pomaga zadbać o nasze bezpieczeństwo

Choć coraz większej liczbie ludzi coraz trudniej odciąć się od tego, co oferuje smartfon i mają go niemal w każdej sytuacji przy sobie, to nadal są osoby, które potrafią bez niego żyć. Wyjście do miasta, które odkrywamy na nowo, może nie wymaga od nas niezależnego źródła energii, ponieważ zawsze możemy wrócić do miejsca, z którego zaczęliśmy wędrówkę po uliczkach. Dlatego co najwyżej można zabrać ze sobą ładowarkę. Jednak w przypadku wyprawy w bardziej odludne tereny, na górskich szlakach, obojętnie czy idziemy w grupie, a może w pojedynkę warto mieć ze sobą drugie niezależne źródło energii. Góry są miejscem mocno nieprzewidywalnym, gdzie pogoda może zmienić się niemal dosłownie z minuty na minutę. Poza właściwymi skarpetkami, butami, spodniami, koszulką, bluzą, kurtką, napojami, prowiantem i podstawową apteczką warto mieć ze sobą powerbank. Może wydawać się on zbędnym balastem, jednak w skrajnie ekstremalnej sytuacji, prąd z niego podtrzyma przy życiu telefon lub inne gadżety.

Jakie cechy powinien mieć dobry powerbank?

Bardzo ważnym elementem powerbanka jest pojemność baterii (minimum to 10000 mAh, a optimum – 20000 mAh) oraz mają one właściwe natężenie prądu i moc. Najbardziej godne polecenia są powerbanki, które oferują przynajmniej 2A lub 3A i minimum 15-18 W, gdyż znacznie szybciej naładują one niemal każde urządzenie. Duże znaczenie ma też technologia ładowania. Trzeba dowiedzieć się najpierw jaką technologię wspiera nasz smartfon, a potem szukać jej w powerbanku - np. Fast Charge lub Quick Charge (w jak najnowszej wersji). Jednym z istotnych punktów na liście podczas wyboru powerbanka, jest sprawdzenie, z czego wykonano obudowę oraz ile ma on gniazd.

W lepiej wyposażonych modelach możesz liczyć także na dodatkowe porty USB (na przykład: 2 USB typu A i 1 USB typu C), dzięki czemu naładujesz kilka urządzeń naraz, a także funkcję ładowania bezprzewodowego. Dobrze też, gdy w obudowie znajdują się diody lub wyświetlacz pokazujące stan naładowania (ile energii pozostało w powerbanku).

Czytaj dalej