NASA odkrywa karty! Co wie o UFO?!

11 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Nauka
NASA zbada tajemnicę UFO
Źródło: Pixabay.com

Ostatnio chińskie wojsko poinformowało o stworzeniu specjalnego zespołu do analizowania UFO. Podobnym tropem idzie NASA, czy o czymś to świadczy?

Tematyka związana z obcymi cywilizacjami z kosmosu coraz mocniej wkrada się do nurtu informacyjnego. Oczywiście nie chodzi tutaj o promocję najnowszych produkcji z gatunku fantastyki na srebrnym ekranie, ale o oficjalne i prawdziwe postanowienia największych potęg na Ziemi w sprawie UFO, czyli niezidentyfikowanych obiektów latających. Co bardzo ważne, pojęcie UFO nie równa się jednoznacznie z obcą cywilizacją, a więc kosmitami. Jest to obiekt latający niewiadomego pochodzenia. Jednak może on również pochodzić z Ziemi, dlatego nie można zakładać wyłącznie scenariusza związanego z kosmitami.

Stany Zjednoczone - lider UFO

W kręgach osób odpowiedzialnych za teorie spiskowe Stany Zjednoczone mają specjalne miejsce na liście miejsc, gdzie takich obserwacji UFO oraz innych obiektów dokonuje się najwięcej. Powodów takiego nawarstwienia się dziwnych obserwacji na niebie i ziemi można szukać w różnych miejscach. Najczęściej wspomina się o tajnych rządowych projektach, w których uczestniczy wojsko wraz z wysoko postawionymi politykami. Obserwacje UFO mają być dowodem na kontakty Ziemian z innymi cywilizacjami.

Bill Nelson nasa spacex

W kontekście tego tematu trzeba również wspomnieć o dwóch legendarnych miejscach, czyli Strefie 51 i katastrofie z Roswell. Ta pierwsza lokalizacja to baza wojskowa, która jeszcze nie tak dawno oficjalnie nie istniała. To w niej mają być przechowywane szczątki statku kosmicznego obcej cywilizacji, który rozbił się w Roswell. Dodatkowo to właśnie na terenie bazy mają odbywać się eksperymenty, oraz powstawać najnowocześniejsze pojazdy latające z wykorzystaniem technologii zaawansowanych cywilizacji pozaziemskich.

NASA planuje bliżej zbadać UFO

Od pewnego czasu można zaobserwować spory zwrot w narracji na temat popularnych UFO widzianych na niebie. Prezes NASA przyznaje, że nie jest dla nikogo jasne – nawet na wyższych szczeblach amerykańskiej agencji kosmicznej – czym właściwie są obiekty poruszające się z dużą prędkością, zaobserwowane przez pilotów marynarki wojennej. Nie wiemy, czy są to istoty pozaziemskie. Nie wiemy, czy jest to wróg. Nie wiemy, czy jest to po prostu zjawisko optyczne – powiedział Nelson dla CNN. Prezesa NASA najmniej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest zjawisko optyczne, co wynika z dokładnych opisów pilotów amerykańskich. Zapewnił, że NASA będzie dalej analizować i badać te zjawiska, ponieważ bardzo chce dojść do ostatecznych i konkretnych wniosków.

Czytaj dalej