iOS 15 już dostępny? Ty też możesz go mieć!

11 Czerwiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Mobile
phone-elektronika-smartfon
Źródło: Pixabay.com

Apple ma za sobą pierwszą ważną konferencję w tym roku. Na niej pojawiły się kolejne zapowiedzi związane z iOS 15. Jednak możesz go mieć przed innymi!

Niemal każda nowość zaprezentowana przez Apple wywołuje spore poruszenie w świecie gadżeciarzy i ekspertów od elektroniki. Niektórzy nawet poszukują odpowiedzi, jak pewne rzeczy mieć szybciej od innych. Okazuje się, że jest to możliwe, a do zrealizowania swojego celu wcale nie musimy być znanymi gwiazdami lub ekspertami, którzy dostaną coś do testów. Jednak na wstępie trzeba zaznaczyć, że skorzystanie z iOS 15 już na tym etapie, najprawdopodobniej wiąże się z szeregiem problemów i niedociągnięć. Co za tym idzie, jest to oprogramowanie, z którego nie da się korzystać każdego dnia. Dlatego po pierwsze pobieramy taki program na własną odpowiedzialność, a po drugie lepiej na urządzenie dodatkowe.

iOS testowane przez ludzi

Oczywiście nie jest to żadnym zaskoczeniem, że niemal każde oprogramowanie przed wypuszczeniem go na rynek, podlega rygorystycznym testom. Część z nich wykonują ludzie, którzy sprawdzają, czy wszystko jest zaplanowane tak, aby funkcjonowanie z tego rodzaju sprzętu było możliwie najlepsze. Poza tym doświadczenie człowieka pozwala wychwycić błędy z punktu widzenia użytkownika, co pomaga w opracowaniu produktu wysokiej jakości. Jednak pozostaje pytanie, kto może mieć dostęp do projektów na wczesnym etapie projektowania. Okazuje się, że nie każdy, ale uzyskanie dostępu jest stosunkowo łatwe.

iOS 15 najpierw dla deweloperów

Jeśli mamy do dyspozycji urządzenie Apple, które można spisać na straty, a przy okazji udało nam się uzyskać konto dewelopera Apple, droga do skorzystania z iOS 15 w legalny sposób jest otwarta. Oczywiście posiadanie takiego konta wiąże się z określonymi zobowiązaniami, jednak daje również szereg możliwości, jeśli produkty z nadgryzionym jabłkiem, to coś więcej niż narzędzia do pokazania się.

Signal smartfon z wiadomością

Otwarta wersja Beta dla niemal wszystkich użytkowników pojawi się nieco później. Szacuje się, że już za miesiąc będzie można skorzystać z iOS 15 zbliżonego do wersji produkcyjnej. Nie do końca wiadomo, kiedy na rynku pojawi się piętnastka. Bardzo możliwe, że nastąpi to już jesienią, gdy zwyczajowo Apple prezentował swoje najnowsze dzieła. Na razie skorzystanie z wersji iOS 15, jest dla osób nieco bardziej zaawansowanych informatycznie, ale jest możliwe! Czy warto zaryzykować i dołączyć już teraz? To z pewnością kwestia bardzo mocno indywidualna i dla statystycznego użytkownika jabłka nie ma tam nic wartego uwagi.

Czytaj dalej