Zastanawiasz się nad kupnem smartwatch'a? Te gadżety zmieniają życie!

11 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Apple Watch 2020
Źródło: Pexels.com

Zegarki są jednym z ostatnich urządzeń, które paradoksalnie nie poddają się upływowi czasu, jednak smartwatche mocno zmieniły rynek. Co oferują te gadżety?

Wyglądają bardzo klasycznie lub futurystycznie, ze względu na swoje zróżnicowane kształty. Mogą mieć gumowy pasek, złotą bransoletę, albo tradycyjne zapięcie ze skóry. Odmierzają czas, aktywność w ciągu dnia i można przez nie wykonywać połączenia. Czy jest to idealne połączenie smartfona i tradycyjnego zegarka? Każdy, kto lubi gadżety i ceni sobie wygodę, powinien zainteresować się tym sprzętem. Łączność ze światem, nawet gdy nieco trudniej odebrać telefon to jedna z największych zalet smartwatcha. Wszystko za sprawą mnogości funkcji, które są połączeniem klasycznego zegarka z telefonem komórkowym, kartą płatniczą, trenerem personalnym i budzikiem w jednym. A i tak pewnie jakieś funkcje udało się pominąć.

Funkcja klasycznego zegarka

Tego nie mogło zabraknąć na liście rzeczy, które ma każdy smartwach. Wskazywanie godziny to nadal podstawowa funkcja, która jest realizowana przy pomocy cyfrowego wyświetlacza. Mogą na nim pojawiać się liczby wskazujące godzinę lub zastępuje je klasyczna tarcza zegara, tylko w wersji elektronicznej. Stoper, godzina, data i dzień tygodnia. To wszystko masz w jednym miejscu, niczym w klasycznym czasomierzu.

Smartwatch do garnituru

Elementy znane ze smartfona

Oczywiście nazwa smartwatch, czyli po polsku mądry zegarek jest stworzona z premedytacją. Jest to akcesorium, które doskonale współpracuje ze smartphone’em, czyli tym rodzajem telefonu, który w kieszeni, torebce lub plecaku ma coraz więcej osób. Co daje taka kompatybilność? Przede wszystkim ze względu na połączenie przez bluetooth oraz pakiet danych smartwatch otrzymuje powiadomienia z telefonu, które są wyświetlane na ekranie.

Łatwiejsze zakupy

Dawniej posiadanie karty płatniczej było czymś nowoczesnym. Dzisiaj płacenie przy pomocy telefonu komórkowego powoli przestaje robić wrażenie. Jednak opłata za zakupy zegarkiem, czyli w zasadzie przez smartwatch, to jest powiew nowoczesności, który z pewnością przykuwa uwagę. Dzięki między innymi Google Pay oraz Apple Pay możemy zapłacić za dowolne zakupy. Jest to postęp niczym z filmów fantastycznych.

Trener personalny

Smartwatch ma wbudowane również funkcje, które mogą obserwować Twoją codzienność aktywność fizyczną. Dzięki temu wiesz, czy w danym dniu udało się przejść określoną liczbę kroków, ile spaliłeś kalorii oraz jakie parametry pracy serca, choć mocno niemiarodajne w tym czasie udało się wychwycić.

Klasyka nadal w cenie

Choć smartwatch powoli przestaje być gadżetem, a staje się codziennością i narzędziem pracy, jak wiele innych urządzeń, które są naszymi akcesoriami, to nadal klasyczne czasomierze są w cenie. Wiele wskazuje na to, że ich czas jeszcze nie nadszedł. Zawdzięczają to między innymi tradycji oraz elegancji, której nie zapewni smartwach. Poza tym wiele z nich posiada wewnątrz mechaniczne serce. Jego równomierne cykanie sprawia, że tradycyjny czasomierz ma w sobie coś magicznego, co przyciąga ludzi od setek lat.

Smartwatch z klasyczną tarczą

Czytaj dalej