Microsoft Edge ma nową funkcję! Teraz wszystko jest łatwiejsze?

11 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
microsoft
Źródło: Microsoft

Microsoft Edge to przeglądarka internetowa fabrycznie montowana we wszystkich urządzeniach z Windowsem na pokładzie. Teraz otrzymała nową funkcję!

Przeglądarka internetowa to dla wielu osób absolutnie podstawowe narzędzie w każdym komputerze. Najczęściej, jako pierwsze na myśl przychodzi Google Chrom. Dalej możemy rozważać instalowanie Firefoxa lub Opery. Jednak na rynku jest jeszcze jeden gracz i nazywa się Microsoft Edge. To fabrycznie zamontowana przeglądarka na wszystkich urządzeniach z Windowsem, która ma stosunkowo niewielką grupę odbiorców. Teraz jej użytkownicy mogą cieszyć się z nowej funkcji, która ułatwia życie. Pozostaje jednak pytanie, czy nie jest za późno na zmiany?

Google Chrome dominuje na rynku

Oczywiście, jeśli chodzi o wyszukiwarki to mamy jednego lidera. Jest nim Google Chrom i aktualnie niewiele wskazuje na to, żeby mógł on oddać palmę pierwszeństwa innej firmie. Ceniony przede wszystkim za bogatą bazę dodatków i wtyczek. Jednocześnie krytykowany za znaczne obciążenie dla pamięci komputera i tak w większości przypadków zajmuje miejsce głównego narzędzia do przeglądania sieci.

Google praca zdalna internet pieniądze finanse

Firefox - udana alternatywa dla Google?

Oczywiście pozostaje kwestia wolnego rynku i wynikających z tego tytułu innych produktów w tej samej branży. Choć może się wydawać, że Google Chrom dysponuje monopolem, to nie jest do końca prawda. Istnieje grupa internautów, która chętnie korzysta z Firefoxa, ponieważ bardziej docenia jego zalety. Przede wszystkim większa ochrona prywatności, to jeden z największych plusów tej wyszukiwarki. W opracowanym trybie incognito Firefox przestaje gromadzić jakiekolwiek dane na temat użytkownika. Ciekawym aspektem jest również sam interface, który wydaje się przemyślany i można go polubić.

Co oferuje najnowsza funkcja Microsoft Edge?

Microsoft Edge ma jeden problem, który możemy porównać do Internet Explorera, czyli niemal każdy skorzystał z niej po zakupie komputera lub laptopa z Windowsem, żeby pobrać inną wyszukiwarkę. Jednak sam Microsoft stara się zachęcać użytkowników do bardziej aktywnego korzystania z jej możliwości. Jednak największym paradoksem całej sytuacji jest to, że ta wyszukiwarka sama w sobie ma niewiele do zaoferowania. Dodatkowo jest ona dość rzadko aktualizowana. W związku z tym pojawienie się możliwości zintegrowania konta pocztowego Outlook jest godne zainteresowania. Co bardzo ważne dotyczy to kont firmowych oraz indywidualnych. Od teraz w nowej karcie jest od razu dostęp do najważniejszych zakładek, w tym Outlooka.

Pakiet Microsoft Office

Czytaj dalej