Chcesz mieć sprzęt, jak zawodowy fotograf? Wybierz Sony Xperia 1 III

11 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Sony Xperia 1 III
Źródło: Sony.pl

Smartfony oferują coraz lepsze aparaty fotograficzne, a najnowszy produkt Sony zmienia zasady gry na rynku, ponieważ oferuje aparat na miarę zawodowca.

Profesjonalni fotografowie z pewnością poczują się oburzeni, ale producent cenionych na rynku aparatów fotograficznych postanowił dać użytkownikom smartfonów podobne narzędzia, jak w lustrzance. Dzięki temu mogą oni robić zdjęcia, które zachwycają swoją ostrością, kolorami i przejrzystością. Bez zbędnych szumów i innych niedoskonałości. Xperia 1 III łączy w sobie znaną z poprzedniego modelu znakomitą szybkość autofokusu i nową optykę o ogniskowej do 105 mm. Ma niesamowity wyświetlacz OLED 4K HDR o częstotliwości odświeżania 120 Hz1 i zapewnia wyjątkową jakość dźwięku. To smartfon, który przekracza oczekiwania.

Sony Xperia 1 III zachwyca szybkością

Szybkość to podstawa działania smartfonu Xperia 1 III — od niesamowitego wyświetlacza OLED 4K HDR z błyskawiczną częstotliwością odświeżania 120 Hz1 po aparat z trzema obiektywami, który oferuje szybki autofokus nawet podczas korzystania z rozszerzonego teleobiektywu. Dzięki temu użytkownicy przyzwyczajeni do coraz sprawniejszego działania sprzętu będą nadal bardzo zadowoleni. Wzrost funkcji nie pogorszył wydajności urządzenia. W połączeniu z technologią, którą możemy spotkać w aparatach fotograficznych Sony Alpha, mamy ciekawe urządzenie dla ludzi zainteresowanych zdjęciami.

Profesjonalna technologia używana w aparatach Alpha

Smartfon Xperia 1 III został opracowany wspólnie z inżynierami, którzy stworzyli najnowsze aparaty serii Alpha 9 cenione za najlepszą w branży technologię autofokusu, a także z udziałem zawodowych fotografów, którzy pomogli w dopracowaniu tej technologii oraz udoskonaleniu obsługi funkcji fotograficznych i ich wyników. Do najważniejszych cech należą: szybki autofokus we wszystkich trzech aparatach oraz technologia śledzenia w czasie rzeczywistym pozwalająca robić dokładne zdjęcia ruchomych obiektów. Duży wkład w jakość obrazu i dokładne odwzorowanie zdjęć mają soczewki ZEISS skalibrowane specjalnie do smartfonu Xperia. Dzięki redukcji odbić powłoka ZEISS pomaga w doskonałym odwzorowaniu obrazu i zapewnia świetny kontrast. Tak bardzo lubiany przez fotografów.

Sony Xperia 1 III autofocus

Cztery tryby pracy obiektywów

Sony dba o to, żeby jego klienci mieli szereg narzędzi do tworzenia kreatywnych rzeczy, dlatego w najnowszej wersji Xperia 1 III umieszczono cztery obiektywy w potrójnym aparacie oraz z szybki i dokładny autofokus we wszystkich aparatach. Dzięki dwóm czujnikom PDAF funkcja ciągłego autofokusu utrzymuje ostrość na ruchomych obiektach, a wyjątkowy system teleobiektywu firmy Sony realizuje szybki autofokus nawet przy dużych ogniskowych. Optyczny teleobiektyw o ogniskowej do 105 mm z szybkim autofokusem umożliwia fotografowanie ruchomych obiektów nawet z dużej odległości. Co ważne, obie ogniskowe są zawarte w jednym module teleobiektywu wraz z dwoma matrycami PDAF. Kiedy więc przełączasz się między ustawieniem 70 i 105 mm, zespół soczewek stałoogniskowych i zespół soczewek AF współpracują ze sobą, aby szybko ustawić ostrość. Dzięki czterem wszechstronnym opcjom obiektywów smartfon Xperia 1 III umożliwia robienie bardzo różnorodnych zdjęć.

Sony Xperia 1 III Zeiss

Śledzenie w czasie rzeczywistym zapewnia ostrość szybko poruszających się obiektów

Teraz możesz zachować precyzyjną ostrość najtrudniejszych poruszających się obiektów. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji i czujnika 3D iToF do mierzenia odległości funkcja śledzenia w czasie rzeczywistym 2 potrafi precyzyjnie wykryć obiekt i skoncentrować się na nim, a później go śledzić, nawet jeśli na chwilę zniknie z pola widzenia. Aby wskazać obiekt, wystarczy dotknąć go na wyświetlaczu smartfonu Xperia 1 III.

Czytaj dalej