Poradnik - jak włożyć tusz do drukarki - praktyczne wskazówki

11 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Drukarka żółta karty pamięci
Źródło: Pexels.com

W dzisiejszym poradniku dowiesz się, jak włożyć tusz do drukarki, zachowując zasady bezpieczeństwa zalecane przez producenta na podstawie drukarki HP.

Każda współczesna drukarka informuje użytkownika, gdy poziom barwnika jest zbyt niski i potrzebna jest jego wymiana. Warto wtedy spojrzeć w instrukcję obsługi lub zajrzeć na stronę internetową, żeby zamówić właściwy model tuszu. Pisząc poradnik, zdajemy sobie sprawę, że czasami zdarza się tak, iż wymianie podlega tylko jeden pigment. Na to koniecznie trzeba zwrócić uwagę, żeby uniknąć niepotrzebnych kosztów. Dla ułatwienia podpowiemy, jak włożyć tusz do drukarki marki hp.

Osiem kroków do sukcesu! Szybki poradnik

Hp opracowało kilka wskazówek, które powinny być uniwersalne dla większości modeli drukarek. Cała procedura wymiany tuszu jest łatwa i powinna zająć maksymalnie kilka minut. Istotne jest wykonywanie czynności w odpowiedniej kolejności. Wtedy cały proces skończy się sukcesem.

  1. Włącz drukarkę i otwórz pokrywę, wtedy pojawia się dostęp do pojemników z tuszem
  2. Podnieść jedno z mocowań tuszu, które należy wymienić (prawdopodobnie będzie tam piktogram z krótką instrukcją wyjmowania pigmentu)
  3. Zużyty tusz wyrzuć do odpowiedniego pojemnika i poddaj go recyklingowi
  4. Wyciągnij nowy tusz z pudełka i usuń fabryczną folię z obudowy
  5. Nie dotykaj miejsca, w którym tusz łączy się z drukarką
  6. Trzymając za boki tuszu umieść go we właściwym miejscu i zamknij mocowanie, aż usłyszysz kliknięcie
  7. Zamknij pokrywę drukarki i potwierdź na wyświetlaczu zmianę tuszu.
  8. Wykonaj próbny wydruk oraz kserowanie dla sprawdzenia, czy tusz działa prawidłowo.

Zawsze możesz poprosić o pomoc eksperta

W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skorzystać z pomocy ekspertów. W sklepach z akcesoriami biurowymi pracownicy wiedzą, jak włożyć tusz do drukarki Hp Z łatwością wybiorą też odpowiedni model barwnika, który odpowiada Twojej wersji urządzenia. Istnieje zawsze możliwość kupienia fabrycznie nowych lub regenerowanych tuszy. Te drugie są nieco tańsze, ale mają także krótszy okres sprawności.

Drukarka hp w biurze pod ścianą


Warto posiadać zapas tuszu w biurze lub domu

Jeśli wymiana tuszu w drukarce jest łatwym zadaniem, warto pokusić się o zakup kilku pigmentów na zapas. Wtedy podczas pracy w domu lub biurze drukarka potrzebuje tylko krótkiego serwisowania. Unikamy w ten sposób oczekiwania na odpowiedni barwnik, wizyty w sklepie i innych czynności, które zabierają czas.

Czytaj dalej