Gadżet dla fanów Apple - soczewki kontaktowe VR!

11 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Gadżety
Apple smartfon iPhone XS
Źródło: Pexels.com

Apple dla wielu jest wyznacznikiem trendów w branży. Plotki ze świata elektroniki mówią o nowym gadżecie - soczewkach kontaktowych VR.

Zgodnie z pewną tradycją wszystkie informacje dotyczące najnowszych produktów dziecka Steve’a Jobsa są objęte tajemnicą, jednak w środowisku ekspertów wiele osób trafnie przewiduje najnowsze produkty. Do takich znawców tematu należy specjalista - Ming-Chi Kuo, według jego rewelacji Apple pracuje nad soczewkami kontaktowymi z wirtualną rzeczywistością.

Gogle VR od Apple pojawią się jako pierwszy gadżet?

Informacje, jakimi dysponuje Ming-Chi Kuo wskazują, że Apple pracuje nad trzema produktami, które będą nowoczesnymi gadżetami na rynku. Pierwszy z nich ma pojawić się już w 2022 roku. To okulary VR, które mają ważyć zaledwie 100 - 200 gramów! Sprzęt może mieć aż dwanaście kamer wraz z ekranami pozwalającymi na wyświetlanie obrazu 8K.

Soczewki od Apple gogle VR


Rozszerzona rzeczywistość od 2025 roku? Trudno przewidywać

Doniesienia Ming-Chi Kuo idą jeszcze dalej, ponieważ przewiduje on, że do 2025 roku Apple opracuje bardziej zaawansowany gadżet od gogli VR. Choć prawdopodobnie brakuje nawet prototypu, to kolejnym krokiem w rozwoju są gogle wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość. Taki sprzęt może być dostępny na rynku już za cztery lata.

AR od Apple Gogle

Gadżet przyszłości - soczewki kontaktowe od Apple!

Jeśli plotki uznanego w środowisku analityka kolejnych produktów Apple się potwierdzą, to pomiędzy 2030, a 2040 roku światło dzienne ujrzą soczewki kontaktowe VR z logiem nadgryzionego jabłka. Takie posunięcie sprawi, że cały rynek świata wirtualnego, rozrywki i analizowania informacji wzniesie się na zupełnie nowy, dotychczas nieznany poziom.

Jeszcze więcej interakcji pomiędzy maszyną i człowiekiem

Wszystkie światowe trendy wskazują jednoznacznie, że ludzkość, a wraz z nią gadżety dążą do możliwie najlepszej interakcji z człowiekiem. W połączeniu z wizjami osób zajmującymi się futurystycznymi teoriami symbioza ludzi z interfejsami urządzeń zewnętrznych w formie wszczepianych czipów, czy właśnie opisanych powyżej soczewek VR jest tylko kwestią czasu.

Jeśli dodamy do tego superszybki internet 5G, lub opracowywany już 6G za maksymalnie kilka lat komunikacja, rozrywka, informacje i inne aspekty życia będą zupełnie inne. Świat pędzi naprzód, na skutek czego gadżety z filmów fantastycznych powoli stają się naszą codziennością. Na pewno soczewki kontaktowe VR od Apple to kolejny przykład na próbę wyznaczenia nowego poziomu w branży. Choć trzeba na nie jeszcze poczekać, już zapowiadane gogle VR mogą być zupełnie nową jakością wśród gadżetów.

Czytaj dalej