Poradnik dla nowych użytkowników Apple - jak połączyć telefon z TV?

10 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Smart TV Apple Air Play 2 połączenie ze sobą
Źródło: Pexels.com

Poradnik, jak połączyć iPhone z telewizorem Smart TV z funkcją Air Play 2. Teraz przeglądanie zdjęć i oglądanie filmów może być dużo przyjemniejsze!

Zwolennicy Apple, zwracają uwagę przede wszystkim na to, że oprogramowanie dostępne w tych urządzeniach, jest wygodniejsze i łatwiejsze w obsłudze od propozycji Androida. Taki komfort ma swoją określoną cenę, którą należy zaakceptować. Dosłownie, ponieważ Apple sprzedaje stosunkowo drogo swój asortyment, ponieważ jest on bardzo dobrze dopracowany pod względem uzupełniania swoich funkcjonalności. Jednak czasem połączenie ze sobą różnych aplikacji wymaga drobnej wprawy. Dlatego powstał ten krótki poradnik na temat parowania ze sobą iPhone'a ze Smart TV.

Połączenie telewizora Smart TV z funkcją Air Play

Nowi użytkownicy sprzętu z logo nadgryzionego jabłka bez większych problemów mogą połączyć telefon z telewizorem, jednak potrzeba dwóch rzeczy. Po pierwsze smartfona Apple oraz telewizora Smart TV z funkcją Air Play. Bez tego nie uda się przesłać zawartości z Twojego urządzenia mobilnego na duży ekran w łatwy i szybki sposób. Proces konfigurowania powinien zająć maksymalnie kilka minut i dzieje się praktycznie w sposób automatyczny.

iphone elektronika smartfon

Pięć prostych kroków do sukcesu

Na początek trzeba upewnić się, czy telewizor posiada funkcję Smart TV oraz Air Play lub Air Play 2. Następnie w drugim kroku dodajemy urządzenie przez aplikację Dom, żeby to zrobić, potrzebne są określone uprawnienia, nazywane jako właściciel domu. Najlepiej skorzystać z iCloud, gdzie trzeba się zalogować, znajdując się w aplikacji Dom.


W następnym kroku na telewizorze należy wyszukać aplikację Apple HomeKit i odnaleźć kod QR. Teraz ponownie klikamy w iCloud w ikonę Dom na swoim telefonie, gdzie widoczny jest symbol plusa oraz wybieramy komendę, dodaj akcesorium, tak podsumowujemy krok czwarty. Na koniec przy pomocy aparatu należy zeskanować kod QR z telewizora. Po wszystkim wystarczy nazwać telewizor, oznaczyć pokój i gotowe.

Zupełnie nowa jakość rozrywki

Apple z HomePod

Takie udogodnienie opracowane przez Apple poprawia jakość każdej rozrywki. Teraz przeglądanie ulubionych zdjęć z wakacji na dużym ekranie telewizora, słuchanie ulubionej muzyki wraz z teledyskiem możemy przenieść ze smartfona na większy nośnik. W ten sposób telewizor ma wiele wspólnego z komputerem, a także lubianym przez geeków smartfonem. Jeśli do tego dodamy głośniki HomePod mamy do dyspozycji wysoką jakość dźwięku na przykład w różnych pomieszczeniach.

Czytaj dalej