Gadżety przyszłości? Lenovo ThinkReality A3 - inteligentne okulary!

10 Kwiecień 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
LenovoThinkReality A3 gadżety nowość
Źródło: lenovo.com

Lenovo ThinkRealityA3 - gadżet ze świata fantastyki na wyciągnięcie ręki. Teraz podczas pracy z komputerem można skorzystać z wirtualnej rzeczywistości.

Wystarczy podłączyć te wyjątkowe okulary powszechnie dostępnym USB C do komputera, żeby otworzyć przed sobą zupełnie nowy świat możliwości w pracy biurowej, twórczej lub technicznej. Najlepsze w tym gadżecie jest to, że Wygląda on, jak zwykłe okulary przeciwsłoneczne, choć mogą być też wyposażone w oprawki o charakterze przemysłowym.

Lenovo ThinkReality A3 mają wyświetlacze stereoskopowe

W jaki sposób działają te futurystyczne okulary? Podczas tworzenia tego gadżetu Lenovo skorzystało z Qualcomm Snapdragon XR1, dzięki czemu użytkownik ma do dyspozycji stereoskopowe wyświetlacze, których rozdzielczość to 1080 p. Tak dobra jakość obrazu pozwala stworzyć do pięciu wirtualnych ekranów, które są wyświetlane przed oczami. W ten sposób bardziej zaawansowane prace, jak na przykład analiza wykresów lub tworzenie projektów są dużo łatwiejsze.

Lenovo ThinkReality A3 praca ThinkPad


Kompatybilność z Windowsem gwarantowana

Lenovo zaprojektowało wersję dedykowaną do pracy wspólnie z komputerem osobistym - Lenovo ThinkReality A3 PC Edition. Ich użytkownik może dużo szybciej połączyć się z miejscem pracy lub stacją roboczą, która współpracuje z Windowsem. Oczywiście przewidziano kompatybilność z serią produktów Lenovo ThinkPad.

Do czego wykorzystać gadżety Lenovo ThinkReality A3?

Podczas czytania tego artykułu może pojawić się pytanie, do czego w zasadzie można wykorzystać taki gadżet, jak okulary Lenovo ThinkReality A3? Producent wskazuje kierunek, ponieważ w informacji prasowej zaznacza, że wersja Industrial Edition, może efektywnie działać w środowiskach, które korzystają z rozszerzonej rzeczywistości w swojej codziennej pracy. Tak mogą powstawać materiały dostępne dla pracowników w formie rzeczywistości mieszanej.


Jest to zupełnie nowa jakość pracy, która z pewnością wymaga przyzwyczajenia, ale jednocześnie daje zupełnie nowe możliwości rozwoju i zbliża ludzkość do posiadania rzeczy, które jeszcze kilka lat temu widzieliśmy na srebrnym ekranie lub czytaliśmy o nich w książkach fantastycznych.

Jak podkreśla Lenovo inteligentne okulary, mają pojawić się na rynku w połowie 2021 roku. Aktualnie brakuje potwierdzonych informacji, na jakich rynkach zobaczymy je w pierwszej kolejności. Producent zaznacza, że będą to wybrane rejony. Prawdopodobnie Polska nie należy do priorytetowych obszarów działalności dla Lenovo. Dlatego zapewne musimy na ich premierę w Polsce poczekać nieco dłużej niż do połowy 2021 roku.

Czytaj dalej