Amerykanie wypowiedzieli się na temat UFO! Czego się dowiedzieliśmy?!

9 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Nauka
UFO i wiara Amerykanów
Źródło: Pixabay.com

Prawdopodobne istnienie kosmitów rozpala wyobraźnie wielu ludzi na świecie. W czołówce z pewnością są Amerykanie, który wypowiedzieli się na temat UFO.

Kosmos jest pełny tajemnic, dlatego zupełnie oczywiste jest to, że wokół nieznanych rzeczy powstają różne teorie. Niekoniecznie muszą być one szeroko znanymi teoriami spiskowymi. Jednak spora grupa osób prowadzi własne badania i obserwacje, dlatego zdania na temat istnienia kosmitów, jako inteligentnych form życia są podzielone. Istnieje jednak pewna, dość duża społeczność, która nie ma żadnych wątpliwości. Między innymi z okazji święta 4 lipca opublikowano wyniki badań wśród Amerykanów na temat UFO. Wyniki z jednej strony były do przewidzenia.

UFO, czyli balon meteorologiczny?

Fascynacja kosmitami w kulturze popularnej istnieje od lat 40. XX wieku, dokładnie od 1947 roku, gdy doszło do jednego z najsłynniejszych wypadków w historii ufologii. Słynna katastrofa z rancza w Nowym Meksyku w Stanach Zjednoczonych w niewielkiej miejscowości Roswell. To właśnie tam, według zwolenników informacji o kontaktach z inteligentnymi cywilizacjami, doszło do zderzenia statku kosmicznego z Ziemią. Znaleziono ciała kosmitów, a całą sprawę skutecznie zatuszowano. Oficjalną wersją podaną przez wojsko w oświadczeniu, jest to incydent wywołany balonem meteorologicznym.

Nauka kosmos astronomia Stany Zjednoczone

Niektórzy od tego czasu przestali wierzyć w oficjalne komunikaty władzy lub wojska, ponieważ nie przekazują one prawdy. Jednak trzeba mieć świadomość, że UFO to niekoniecznie kosmici i popularny w kulturze latający spodek. Jest to amerykański skrót, który oznacza niezidentyfikowany obiekt latający, co za tym idzie może to być pojazd, który powstał z rąk ludzkich i należy do firmy, która testuje prototyp. W związku z tym nie każda obserwacja UFO jest równoznaczna z obecnością obcych cywilizacji na Ziemi.

Amerykanie wypowiedzieli się na temat UFO

Pew Research Center przeprowadziło obszerną ankietę wśród Amerykanów w różnym wieku na temat UFO. Wyniki podano do publicznej wiadomości przy okazji obchodzonego na początku lipca Światowego Dnia UFO. W ten sposób upamiętniono wydarzenia z 1947 roku z miasteczka Roswell. Co prawda data zdarzenia nie jest znana, ale 8 lipca żołnierze armii amerykańskiej wydali oświadczenie, w którym opisali odebranie kosmicznego spodku z rancza.

Na potrzeby ankiety badacze przepytali 10 417 dorosłych Amerykanów. Ich odpowiedzi nie były jednoznaczne. Około 76% osób w wieku od 18 do 29 lat wierzy w inteligentnych kosmitów, podczas gdy w grupie od 30 do 49 lat jest to już 69 proc, a od 50 do 64 lat „tylko” 58 proc. Większość, bo aż 87 proc. ankietowanych, jest zgodna co do tego, że obcy nie mają złych zamiarów względem Ziemi i jej mieszkańców. Nie ustalono jednak, czy Amerykanie wierzą w przyjaźń ze strony kosmitów, czy może jednak bliżej im do myślenia, że Ziemianie są im po prostu obojętni.

Czytaj dalej