Elon Musk ma wpływ na kryptowaluty. Jedna z nich straciła 23%!

9 Maj 2021 | Krzysztof Lewandowski | Internet
elon musk spacex
Źródło: Pexels.com

Współczesny świat jest wyczulony na opinię wpływowych ludzi. Okazuje się, że jedna kontrowersyjna wypowiedź, której udzielił Elon Musk wywołała spadki.

Kryptowaluty są ciekawym zjawiskiem w sieci i są poddawane różnym fluktuacją. Jedną z nich są opinie, przypuszczenia i oceny wpływowych ludzi. Okazuje się, że jedna z najbardziej rozpoznawalnych aktualnie kryptowalut na świecie - Dogecoin straciła blisko 23%, ponieważ Elon Musk w programie: "Saturday Night Live" zażartował, udzielając odpowiedzi na pytanie: czy Dogecoin, to jest szwindel? Jeden z najbogatszych ludzi na świecie odpowiedział, że tak. Ta decyzja miała bardzo negatywne skutki dla tej cyfrowej waluty.

Elon Musk już raz wypowiedział się na temat Dogecoin

Twórca firmy SpaceX i twarz marki Tesla znany jest ze swoich emocjonalnych wypowiedzi na Twitterze. Bardzo często z tego powodu Elon Musk spotykał się z krytyką środowiska w Internecie. Jednak w tym przypadku napisał on trzy Tweety. Pierwszy odnosił się do słowa Doge, czyli początkowego członu kryptowaluty Dogecoin. Następnie Musk napisał, że Dogecoin, to kryptowaluta ludu, a na koniec dodał on przerobione zdjęcie z jedną z najsłynniejszych scen z animacji "Król Lew", gdzie unosi małego lwa z głową psa symbolizującego właśnie tę kryptowalutę. W tym przypadku kurs podskoczył o niemal 75%. Cała akcja ze strony Elona Muska zakończyła się stwierdzeniem na Twitterze - nie ma za co.

Dogecoin kryptowaluta Bitcoin pieniądze internet

Zainteresowanie kryptowalutami wśród najbogatszych rośnie

Skoro już poruszamy temat Elona Muska, trzeba również wspomnieć o tym, że zainwestował on rekordowe 1,5 mld dolarów w wirtualne waluty. Nie jest to jedyne takie zjawisko, ponieważ inny znany fundusz inwestycyjny Andreessen Horowitz chce zainwestować 1 mld USD w kryptowaluty. Wirtualne pieniądze cieszą się sporym zainteresowaniem gigantów rynku. Prace nad wirtualnymi walutami rozpoczęło również szereg różnych banków światowych w tym takich firm, jak Facebook. Bardzo możliwe, że w najbliższej przyszłości nastąpi kres gotówki, a wszystkie transakcje będą realizowane wyłącznie przez obrót cyfrowym pieniądzem w różnej formie.

Kryptowaluta narażona jest duże wahania kursów

Największą wadą oraz jedną z największych zalet kryptowalut jest to, że są one podatne różne opinie znanych osób. Można powiedzieć, że podobnie do kursów akcji na giełdzie, które również są zależne od globalnej i regionalnej sytuacji. Dzięki temu stosunkowo łatwo zarobić duże pieniądze, jeśli nastąpi hossa lub stracić sporo kapitału, gdy nastąpi korekta. Na pewno warto przyglądać się temu, co dzieje się wokół kryptowalut, ponieważ ich wpływ na codzienne życie zapewne będzie coraz większy.

Elongate Bitcoin kryptowaluta

Czytaj dalej