Smart TV, jako laser w domu?! Technologia ponownie zaskakuje!

8 Lipiec 2021 | Krzysztof Lewandowski | Sprzęt
Samsung The Premiere - projektor
Źródło: news.samsung.com

Ewolucja sprzętu sprawia, że różne urządzenia możemy z powodzeniem zastąpić innymi. Chcesz mieć smart TV bez telewizora? Wybierz projektor.

W 2020 roku wyjście do kina to był luksus, na który w wielu przypadkach nie mogliśmy sobie pozwolić. Dlatego na rynku zaczęły na nowo zyskiwać telewizory o dużej przekątnej ekranu. Chcieliśmy zapewnić sobie kinowe wrażenia z perspektywy naszego domu. W bardzo wielu przypadkach się to udaje, jednak nowoczesny telewizor o sporych rozmiarach, który ma imitować salę kinową, jest momentami mniej praktyczny. Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest wybór projektora, ponieważ jego kompaktowe rozmiary oraz możliwości z pewnością zadowolą największych kinomaniaków i fanów oglądania telewizji.

Telewizor Samsung 120 cali?

The Premiere to najnowsza propozycja firmy Samsung dla fanów prawdziwie kinowych wrażeń w domu. Projektory cechuje niesamowicie jasny obraz i rozdzielczość 4K, co składa się na widowisko wielkiego formatu. W modelu LSP9T wykorzystano innowacyjną Technologię Potrójnego Lasera, która pozwala oddać kinową jakość zgodną z wizją reżysera. Takie wrażenia udało się uzyskać, dzięki wsparciu standardu HDR10+ i funkcji Filmmaker Mode. To pierwsze tego typu rozwiązanie zastosowane w projektorze, które pozwala osiągnąć precyzyjne kolory i bezkompromisowy kontrast. Ponadto niezależnie od tego, w którym miejscu usiądziemy, nawet 130 lub 120-calowy obraz pozwoli przenieść się w centrum wydarzeń. Z kolei niesamowita rozdzielczość 4K zapewni szeroką paletę barw oraz bezkompromisowy kontrast. Co ważne, wszystkie detale będą dobrze widoczne nawet przy oglądaniu filmów w ciągu dnia. Jasność 2800 ANSI lumenów w przypadku modelu LSP9T oraz 2200 ANSI lumenów – w modelu LSP7T zapewni wystarczająca ilość światła, by widzowie mogli cieszyć się ulubioną rozrywką o dowolnej porze dnia.

Samsung The Premiere - projektor

Smart TV i minimalizm - nowy trend w projektowaniu

Współczesna moda na projektowanie sprzętu opiera się przede wszystkim o minimalizm. Czasami chcemy, aby pewne rzeczy były mniej rzucające się w oczy, a jednocześnie bardzo funkcjonalne. Taki właśnie jest projektor The Premiere, ponieważ jego kompaktowe rozmiary pozwalają na ustawienie go bezpośrednio pod ścianą, tuż pod powierzchnią, na którą rzuci on obraz. Zaokrąglone krawędzie oraz wykończenie wysokiej jakości tkaninami nadadzą wyjątkowego stylu wnętrzu, czyniąc z projektora element dekoracyjny. Ultra Krótki Rzut pozwala na ustawienie go bezpośrednio pod ścianą – dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca i idealnie sprawdzi się także w mniejszych pokojach. Ponadto, dzięki wbudowanym czujnikom projektor wie, kiedy ktoś znajduje się w pobliżu i automatycznie obniża jasność lasera, by chronić oczy. To z pewnością będzie szczególnie ważne jeśli w domu są dzieci. Za pośrednictwem projektora The Premiere widz nadal może korzystać z ulubionych usług i aplikacji VOD. Kompatybilność z platformą Smart TV, znaną z telewizorów QLED, sprawia, że projektor cechuje intuicyjność i prostota obsługi. The Premiere włącza się natychmiastowo i z miejsca oferuje szybki dostęp do popularnych serwisów, takich jak Netflix, Amazon Prime Video czy YouTube.

Czytaj dalej